İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mucide destek yok…

Uluslararası Trafik Canavarını önleme ve Mücadele Derneği Başkanı Ali Kılıç, enerjisiz çalışan motor yaptığını, seri üretime geçebilmek için destek beklediğini iddia etti.
 
 Kılıç, gazetemize yaptığı açıklamada, kendi enerjisini üretebilen ve minimum enerjiyi maksimuma çevirebilen araç motoru yaptığını savundu. ıcat ettiği motorun 10 saniyede 300 kilometre hıza ulaşabildiğini ifade eden Kılıç, motorun, jeneratör ve klima benzeri aletin çalıştırılmasında da kullanılabileceğini kaydetti. Motor teknolojisiyle ulaşım, ısınma ve elektrik gibi önemli olan ihtiyaçların bedava karşılayabileceğini savunan Kılıç, şöyle devam etti: ”Bu projeyi TUBıTAK dahil bir çok kuruma sundum.
 
 Ancak ilkokul mezunu olduğum için, teknolojiyi geliştirecek ve seri üretime geçebilecek maddi imkanı bana sunamayacaklarını, ancak yüksek lisansını yapmış bir mühendisle beraber desteği sağlayabileceklerini söylediler” diye konuştu. Kılıç, yaptığı çalışmanın formülünü kimseyle paylaşmak istemediğini, bu nedenle destek almakta da sıkıntı yaşadığını kaydetti.
 
Alkollü araç kullanımına destek…
 
Enerjisiz çalışan motorun yanı sıra insanlık tarihine damga vuracak başka icadı da olduğunu iddia ederek, ”Türkiye’de her yıl kazalardan dolayı yaklaşık 2 bin kişi hayatını kaybediyor. Bunu minimuma indirmek için bir cihaz geliştirdim. Bu cihazı aracınıza taktığınız zaman, araca alkollü bindiğiniz takdirde araç çalışmıyor. Hatta şoförün alanını işgal eden kişiyi de uyarıyor” diye konuştu.
 
Bu ürün için çin ve ıngiltere’deki bazı firmaların kendisine talep gönderdiğini belirten Kılıç, bu projenin üretiminin Türkiye’de yapılmasını istediği için, öncelikle Sanayi Bakanlığı’nın teşvik programlarına başvuruda bulunacağını söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.