İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mühendisler Sertifikalarını Aldı…

Tarım ıl Müdürlüğü’nün Ziraat Mühendislerine yönelik düzenlediği “Biçerdöver Kontrolörü Yetiştirme Kursu”nu başarıyla tamamlayan 22 kursiyere sertifikaları verildi.
 
Tarım ıl Müdürlüğü’nün düzenlediği kurslarla 22 Ziraat Mühendisi teorik ve uygulamalı eğitim ile bilgilerini tazelediler. Eğitim alan 22 ziraat mühendisi tarlada elde edilen verimin hasatta yok olmasını engellemek için çalışacak.
 
Tarım ıl Müdür Vekili Hasan özyılmaz, Hatay’da dört mevsim tarım yapılabildiğini ve birim alandan diğer illere oranla daha fazla verim elde edilebildiğini belirterek şöyle devam etti:
 
“4 gün boyunca süren kurslarla, hasat sonunda dane kaybını en aza indirgemeyi ve milli ekonomiye katkı sağlamayı hedefliyoruz. Hatay ili dört mevsim tarım yapıla bilen ve birim alandan ülke genelinden daha fazla verim elde edilebilen bir ildir. Her türlü tarım ürününün ekilebildiği Hatay’da buğday ekimi en çok yapılan ürünlerin başında geliyor. 1 milyon dekarlık bir alan üzerinde buğday ekimi yapılmaktadır. Bu alandan maksimum düzeyde verim alıyoruz. Bu kurslarla, tarlanın yanı sıra hasatta yapacağımız randımanla da verimi arttırmayı hedefliyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.