İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Musevilerden ısviçre’ ye Tepki…

Antakyalı Museviler, ısviçre’nin aldığı karara tepki gösterdi 
  
ısviçre’nin referanduma giderek minare yapımlarına getirdiği yasağa tepkiler büyüyor. Hoşgörü kenti olarak bilinen ve yıllardır dünya dinlerine mensup kişilerin beraberlik ortamında yaşadığı Hatay’da bulunan Musevilerde minare yasağına tepki gösterdi.  
Hatay ıl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu ile birlikte ısviçre’nin uygulamaya geçirdiği minare yasağını değerlendiren Musevi Cemaati Başkanı şaul Cenudi “Bu Avrupa’nın ayıbıdır” dedi.Dünya ülkeleri arasında verdiği medeni kararlarla örnek kabul edilen ısviçre’nin referanduma giderek ülkede minare yapımlarına yasak getirme kararının medeni bir kente yakışmadığının altını önemle çizen şaul Cenudi “ınsanların hak ve özgürlükleri referandumla kısıtlanamaz. Yıllardır Musevi inancına sahip olan biri olarak Antakya’da yaşadım. Bu güne kadar böylesi saçma bir karar ile asla karşılaşmadım. ısviçre şaşırmış. Bu kararı kabul eden Avrupa’da bu ayıba ortak olmuştur” şeklinde konuştu.
Hatay ıl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu ise insanların temel hak ve özgürlüklerini kısıtlamaya yönelik kararların referanduma götürülerek alınmasının yanlışlığına dikkat çekti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir