İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mutlu Ol! Bu Bir Emirdir…

Hatay Valiliği ile ıl Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği “Mutlu Olmanın Yolları” konulu konferansa Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz başta olmak üzere bazı protokol üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi katıldı.
 
Antakya Kültür Merkezi çok amaçlı toplantı salonunda düzenlenen konferansı Emekli Binbaşı şair-Yazar aynı zamanda Kişisel Gelişim Uzmanı Asım Yekeler tarafından verildi. Yekeler, sunduğu konferansta öncelikle insanın kendisini sevmesi gerektiğini vurgulayarak, “Mutluluğu ve başarıyı yakalamak istiyorsak, kendimizle barışık olmalıyız. ‘Ben dünyada tekim’ olgusunu benimsemeli, hayatımızın akışını bu duyguyla sürdürmeliyiz. Bu duyguyu yürekten benimsemek ve taşımak gerçekten mutlu olma yolunda atılan önemli bir adımdır.” dedi.
 
 
Bununla birlikte, “Herhangi bir yargılama ve eleştiri yapmadan kendimizi olduğu gibi kabul etmeli, elimizdeki ile yetinerek, kusurlarımızı kendi lehimize çevirmeliyiz.” diyen Asım Yekeler, “Bunu da çok okumak ile başarabiliriz. ınanınız ki, okumak hem insanı rahatlatır, hem de doğruyu bulmasına yardımcı olur. Birtakım olumsuz şeyleri çok kolay kabullenmemizin yolu okumaktan geçer.”diye konuştu.
 
 
Mutlu olmanın verilerinden bir tanesinin de çalışmak olduğunun altını çizen Yekeler, çalışan insandan zarar gelmeyeceğini, insanın kendi harcamasını kendisinin kazanarak yapmasının ayrı bir mutluluk olduğunu dile getirdi. “Kim denemez, bir şey edinemez” sözünün çok yerinde olduğunu hatırlatan Kişisel Gelişim Uzmanı Asım Yekeler, sözün geçerliliğini, hayatından küçük örnekler vererek ve yaşanmış bir takım olayları katılımcılarla paylaşarak anlattı. Konferansın son bölümünde insanlara af etmeyi ve sevmeyi öğütleyen Yekeler, af etmeyi bilen insanın aynı zamanda mutlu olmayı başaran insan olduğunun da altını özellikle çizdi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.