İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nice 19 Mayıs’lara…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 90. yıl kutlamaları bugün tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de törenlerle kutlanıyor. Kutlamalar sabah saat 10.00 da Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Hatay Valisi Nusret Miroğlu, anıt şeref defterini imzaladı, duygu ve düşüncelerini belirtti.

 

RESMı GEçıT TöRENı SAAT 17.00’DE YAPILACAK

 

Bu arada her yıl sabah yapılan resmi geçit töreni, havaların sıcak olması nedeniyle,  öğrencilere eziyet çektirmemek için, saat 17.00’ye alındı. Akşam serinliğinde Antakya Atatürk Stadyumu’nda yapılacak törende, Vali Nusret Miroğlu, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Recep Orhan Bakırcı ve Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, halkın bayramını kutlayacak. Tören öğrencilerin hazırladığı gösterilerle devam edilecek.

Bugün Atatürk’ün Samsuna çıkışının 90. yılı…. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları dahilinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığındaki devlet erkanı, saat 09.00’da Anıtkabir’e çelenk koydu.
 
Büyük önder Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu. Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda düzenlenen törende Cumhurbaşkanı’na Samsun ve Selanik’ten getirilen bayrak ve toprak sunuldu. Gül öğleden sonra gençlik temsilcileri grubunu çankaya Köşkü’nde kabul etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise Başbakanlık’ta gençleri konuk ediyor.
 
Samsun’daki kutlamalar kapsamında Büyük önder Atatürk’ün Samsun’a çıkışı Kurtuluş Yolu’nda düzenlenen törenle temsili olarak canlandırılıyor.
 
ıstanbul’da Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayankutlamalar, ınönü Stadı’ndaki törenle devam etti. ızmir’de ise Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda ıstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi, Vali Cahit Kıraç anıt şeref defterini imzaladı, Atatürk Stadı’nda kutlama törenleri yapıldı.
 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Türkiye Devleti Cumhuriyeti ve KKTC de olduğu gibi ilimizde Hatay’da da törenlerle kutlandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir