İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öcalan Ne Olacak…

ürkiye Partisi Hatay ıl Başkanı Murat Gençoğulları, son dönem ülke siyasetyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 
 
Yazılı açıklamasına; “Kaset siyasetinde ki senaryo, yatak meselesi miydi yoksa tezgâh istenilen gibi işletildi mi? Sorusuyla başlayan Gençoğulları, açıklamasına şöyle devam etti: “Siyasetin düzenlenmesindeki amaç MHP’nin baraj altında bırakılması değildi. Bunu iktidar Partisi her ne kadar öyle istemiş olsa da fakat operasyonun böyle olmadığı, daha sonra anlaşıldı. çünkü burada önemli olan MHP’nin meclis dışı kalması değil, kimin yönettiğidir.
 
 
 
Bütün çetelerle mücadele ettik diyen bir Başbakanın, kaset çetesini bunun dışında bırakmasını, nasıl yorumlamamız lazım.”
 
 
Yeryüzünün ve lokal aktörlerin desinatörlüğünde gelişen bu olayların aslı, yeni parlamentodaKürt meselesinin müzakere zeminin hazırlanmasıyla ilgili bir senaryodur diyerek açıklamasını sürdüren Gençoğulları yazılı açıklamasının sonunda;
 
 
“Sayın Devlet Bahçeli’nin ve yakın kadrosunun tasfiye edilmesi ve MHP’nin direncinin kırılması üzerine işleyen bu süreç, içinde Bahçeli’nin olmadığı bir MHP ve bir kadro ile Kürt meselesi müzakerelerinin zemini hazır hale gelmiştir.12 Hazirandan sonra Kürt meselesi müzakerelerini kabul eden yeni bir MHP Genel başkanı ve Kadrosu göreceğiz.
 
 
 
Diğer bir yandan Kürt siyasi cephesinde yeni aktörler kim olacak? Kimleri göreceğiz.öcalan’ın pozisyonu ne olacak, soruları ise henüz cevaplanmış değil. Ama şunu özellikle vurgulamak istiyorum, öcalan bu müzakerede olmayacaktır.
 
 
 
 
Yani;Yeni süreçte ımralı ve Kandil Olmayacaktır. Bu süreci hep beraber yaşayacağız.” ifadelerine yer verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir