İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Oda işgal altındadır!

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanlığına aday olan Ali Ezelsoy, seçim sürecinde yaşanan gelişmelerin üzüntü verici olduğunu belirterek, “Maalesef seçimlere hile karıştırılmakta ve yakışıksız davranışlar sergilenmektedir” dedi.

Ezelsoy, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği toplantıda, 14 şubat’ta yapılacak seçimlerde mevcut başkan Hikmet çinçin’le birlikte yarışacaklarını, önce iyi başlayan sürecin, çirkefliğe ve şaibeye bulaşmaya başladığını söyledi.

Ezelsoy, daha önce bazı meclis üyelerinin üzerinde durduğu “gruplar” konusundaki eleştirileri doğrulayarak, “Zayıf durumda bulundukları gruplara yeni üyeler getiriliyor” iddiasında bulundu.

ADAY OLMA SüRECı LEHıMıZE DöNüNCE SEçıME şAıBE KARIşTIRILMAYA BAşLANDI

Aday olma süreci sonrası şartların kendi lehine dönmesinin ardından yaşananlara ve işleyen sürece şaibe karışmaya başladığına dikkati çeken Ezelsoy, konuyla ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

“Biz bu seçim sürecinde yapacaklarımızı anlatacağımız yerde, bu şaibelere karşı mücadele etmeye başladık. öncelikli konumuz gruplar. Gruplarda kaydırmalar yaşanıyor. Mesela bayındırlık grubuna 22 tane nakliyeci kaydırıldı. Ayrıca, gerçek usulde vergi mükellefi olmayan 15 kişinin kaydı yapıldı. Ben bu arkadaşlara sormak istiyorum. Bu durum, bir işadamına yakışır bir şey midir? ışadamı demek, dürüst, namuslu adam demektir. Acaba burada vicdanen rahatsız olunmayacak mı?”

“Kazanırsak kucaklarız, kaybedersek elini sıkar, yanında olduğumuzu belirtmek isteriz” diyen Ezelsoy, süreci dramatize etmenin kimseye bir fayda sağlamayacağını dile getirdi. ATSO Başkanı Hikmet çinçin tarafından teklif edilen açık oturuma da her zaman hazır olduğunu ifade eden Ezelsoy, “Bundan sonraki süreçte, kendisini yapacağımız projelerle ilgili olarak bilgilendirmeye hazırım” dedi.

SEçıMLERE HıLE KARIşTIRILMAKTADIR

Ezelsoy, seçim sürecinde yaşanan gelişmeler üzüntü verici olduğunu belirterek, şöyle devam etti: “Maalesef seçimlere hile karıştırılmakta ve yakışıksız davranışlar sergilenmektedir. Hakkın rahmetine kavuşmuş insanlar üye yapılıyor. Bundan hiç mi vicdanları sızlamıyor. Bu insanların ailelerini rencide etmiyorlar mı? Ayrıca insanların yanına giderek, ‘Cumhuriyet’ten misin?, Armutlu’dan mısın?’ diye sormaları ne kadar dürüst ve samimi olduklarını ortaya koyuyor. Armutlu bu memleketin bir parçası değil mi? Bu kin, nefret niye? Seçimi bu kadar dramatize etmek niye? 500’e yakın yetki belgesi almak için başvuruda bulunduk, ancak 31 kişiye alabildik. önümüze engeller çıkarılmakta ve oda personeline baskı uygulanmaktadır. ıki personel apar-topar Ankara’ya gönderilerek, seçim sürecine hile karıştırılıyor. Oda işgal altındadır. Seçim bir kavga ortamına dönüştürülmeye çalışılıyor. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz ve müsaade etmeyeceğiz.”

Ezelsoy, bazı esnaf oda başkanlarının da oda binasına üyeleri çağırarak, çinçin’e destek istediklerini iddia ederek, “Bu çok çirkin, bu arkadaşlar ya görevlerinden istifa etmeliler, ya da evlerinde bu tür görüşmeleri yapmalıdırlar. Esnafın yerini seçim büroları olarak kullanamazlar” diye konuştu.

GöREVE GELıRSEK KüNEFE YEMEğE VıSKı ıçMEYE GELMEYECEğıZ

Kendi astığı seçim listesine itiraz eden bir yönetimin eşi benzeri olmadığını vurgulayan Ezelsoy, “Sadece 9 ve 16 Ocak tarihleri arasında 154 yeni üye alımı yapıldı. ıllegal yollarla seçimi almak istiyorlar. Gece yarılarına kadar odanın ışıkları açık kalmakta ve görüşmeler yapılmaktadır. ınsanların en kutsal oy hakları ellerinden alınmak isteniyor. Biz ise illegal yolla hiçbir şey istemiyoruz. Göreve gelirsek de, künefe yemeğe, viski içmeğe gelmeyeceğiz. üyelerimize ve kentimize hizmet etmek için geleceğiz. Bu işlerden nemalanan menfaat gruplarının defterini düreceğiz. Sayın çinçin ve ekibi, seçim sürecinde yaptıkları eformu, hizmet olarak gösterselerdi, şu anda oda çok daha farklı bir yerde olacaktı” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir