İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÖGD tutuklu öğrencileri sahiplendi…

özgürlükçü Gençlik Derneği (öGD) üyeleri önceki gün Antakya postanesi önünde bir araya geldi, basın açıklaması okudu, ardından tutuklu bulunan öğrencilere mektup ve kart gönderdi. 
 
öGD adına basın açıklamasını okuyan Ali Cabir, tutuklu öğrencilerin sayısının dün 1000’e yakın olduğunu, bugün ise artık tutukluların sayısını bilmedikleri bir süreci yaşadıklarını söyledi, her geçen gün sürekli artan tutuklu sayısının ülkenin gidişatının nasıl içler acısı bir duruma soktuğunun bir göstergesi olduğunu belirtti. üniversitelerde öğrencilerden akademisyenlere kadar varan soruşturma furyasının da cabası olduğuna değinen Cabir, açıklamasında şunlara yer verdi: 
 
“Yanlışa karşı doğruyu haykıran adaletsizliğe karşı direnişi, onurlu bir duruşu sergileyen öğrencileri tutuklamaya çalışan AKP ne yapmak istiyor? Bugün bir çok siyasi tutuklu asılsız iddialarla komplo teorileriyle hapishanelere tıkılıyor. Muhalefetin sesini kısıp yok etmek istiyorlar. Ancak başaramayacaklar. Doğruyu, adaleti ve onuru haykıran insanlar her zaman olacak ve direnecekler. 
 
Aynı zihniyetin ürünü olarak da açlık grevleri döneminde cezaevlerinden barış taleplerini duyurmaya çalışan tutuklularla dayanışmak için düzenlenen eylemlerde gözaltına alınarak tutuklanan özgürlükçü Gençlik üyeleri Duygu Civiniz, Mehmet Dalbalta ve Okan Karakuş şahsında tüm tutuklu öğrencilerin derhal serbest bırakılmasını buradan tekrar tekrar haykırıyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir