İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Okullar dezenfekte edildi…

Hatay’ da okulların tatil olması dolayısıyla domuz gribine karşı dezenfeksiyon çalışmaları yapıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Perşembe ve Cuma günün eğitim kurumlarında tatil olması, Cumartesi ve Pazar haftalık tatilin birleşmesinin ardından, okullarda domuz gribine (H1N1 Virüsü) karşı dezenfeksiyon çalışmaları başlatıldı. Hatay genelindeki tüm okul ve eğitim kurumundaki öğrencilerin virüse karşı korunması için seferberlik başlatıldı.
Okullarda çamaşır suyu ve diğer temizlik malzemeleri ile tüm sınıflar, camlar, kapı kolları, sıralar, yazı tahtası koridorlar tuvaletler temizlendi. Okullarda hararetli bir şekilde temizlik çalışmaları sürerken, öğrencilerin mikroptan korunmaları için her türlü tedbir alınıyor.
ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, ”Domuz Gribine” karşı önlem amacıyla il genelinde bulunan tüm okullarda dezenfeksiyon ve temizlik çalışmasının başladığını belirterek, ”Velilerimiz gönül rahatlığıyla çocuklarını okula gönderebilir” dedi. Genç, yaptığı açıklamada, Hatay Valiliği ve ıl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte yaptıkları koordineli çalışma sonucunda okullarda temizlik çalışmasının yapıldığını söyledi. Hatay’da bugüne kadar ”Domuz Gribi” vakasına rastlanılmadığını belirten Genç, şöyle devam etti: ”Biz yine de tedbiri elden bırakmayacağız. Gerekli önlemleri alacağız. ‘Domuz Gribine’ karşı önlem alma amacıyla il genelinde bulunan tüm okullarda dezefenkte ve temizlik çalışmasını başlattık. Velilerimiz korkmadan, gönül rahatlığıyla çocuklarını okula gönderebilir. Bakanlığımızın da talimatları doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi Hatay’da da her türlü riske hazırlıklı olarak, çocuklarımızı bu virüsten koruyacağız. Sorumluluğumuzun bilinci içerisinde hareket ederek, kurum olarak üzerimize düşen görevi yapacağız.”
Genç, yapılan çalışma sırasında, okul dış cephesinden, sınıftaki sıra, lavabo, tuvalet, çeşme, kapı kolları ve kantinlerin dahi en ince noktasına kadar dezefenkte edildiğini dile getirerek, ”Her okul idaresi görevli ekipleriyle klor ve temizlik malzemeleriyle çalışmaları gerçekleştiriyor. ıki günlük çalışmanın ardından bir gün de havalandırma yapılacak ve ertesi günü öğrencilerimiz daha hijyenik bir ortamda ders başı yapacaklar” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.