İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ongun Antakyalı okuyucularıyla buluşuyor…

şehrimizin sosyal ve kültürel hayatına hizmet etmek amacıyla HAGıAD’ın katkıları ve M. Taha Barutçu Kitabevi’nin organizasyonuyla Antakya’ya gelecek olan gençlik romanları yazarı ıpek Ongun 20 şubat Cuma günü saat 10.00’da Hüseyin özbuğday Anadolu Lisesi’nde, aynı gün saat 14.00’de de Antakya özel Ata Lisesi’nde düzenlenecek söyleşide genç okuyucularıyla buluşacak.21 şubat Cumartesi günü ise Taha Barutçu Kitabevi’nde kitaplarını imzalayacak.

Gençlik romanlarından sonra, gençlere yaşam kültürü ve kişisel gelişim gibi konularda yardımcı olmak amacıyla bir üçleme yazan ıpek Ongun sırasıyla Bir Pırıltıdır Yaşamak, Bu Hayat Sizin ve Lütfen Beni Anla olan bu kitapların ilki 1991 yılında TüYAP’ta “Altın Kitaplar ödülü”nü aldı.

 

ıpek Ongun, önce kitabı ve okumayı sevdirerek, sonra ise sorgulayarak düşünen bir kafaya sahip olmanın önemini vurgulayarak; bu arada da yaşama kültürünü geliştirip, yaşama sevinci ve bilinci taşımanın önemini belirterek, özetle; hayatın önce gencin kendisine, sonra da başkalarına bir anlam ifade etmesi konusunda bir farkındalık yaratarak gençlere hizmet sunmaya çalışmaktadır.

 

HAGıAD yetkilileri, bu anlamda Antakya’mızda gençlerin okuma alışkanlığını geliştirmek ve geleceğimizin garantisi gençlerimizin sosyo-kültürel gelişimlerine fayda sağlamak amacıyla tüm Antakyalıları iki söyleşiye eklediklerini söylediler.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir