İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Oynanan Kirli Bir Oyundur…

Hatay Emek ve Demokrasi Platformu adına açıklamada bulunan Zidan Kırık, AKP hükümetinin düzmece senaryo yazmaya devam ettiğini söyledi.
 
 
Ulus Alanı’ndaki eylemde Hatay Emek ve Demokrasi Platformu adına basın açıklaması yapan Kırık, “AKP karşıtı olan herkesi potansiyel suçlu görüp onlarla ilgili sahte video ve doküman hazırlamak AKP’nin siyaset biçim olmuştur. En son olarak tamamen yasal ve meşru alanlarda siyaset yapan SDP’li ve TöP’lü arkadaşlar düzmece-asılsız senaryolarla AKP’nin talimatlarıyla tutuklandıklarını belirterek, ”Biz Hatay Emek ve demokrasi platformu olarak diyoruz ki; Oynanan sinsi ve kirli bir oyundur.
 
 
Sermaye sınıfının çıkarlarının yürütücüsü AKP hükümeti, solu ve toplumu sindirmek ve toplumsal muhalefeti etkisizleştirmek için siyaset ve etik dışı yöntemlerden, ince tezgâhlardan medet uman bir çizgiyi temel faaliyet çizgisi haline getirmiştir. Bir yandan demokrasi ve özgürlük yaygaraları atıp, öte yandan yasal demokratik zemini faşist rejimlerin uyguladığı yöntem ve tertiplerle ortaya kaldırmaya çalışan AKP hükümeti, bu yolun çıkmaz bir yol olduğunu er ya da geç görmek zorunda kalacaktır.
 
çünkü, emek ve özgürlük güçlerini bu tüp çirkin yöntemlerle sindirmek tarihte hiç mümkün olmadığı gibi gelecekte alsa mümkün olmayacaktır. Son olarak haksız yere alınan tüm arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyor ve tüm kamuoyunu bu haksızlıklara karşı destek vermeye çağırıyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir