İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Oyuna Gelmeyin

Hoşgörü, Barış ve Kardeşlik kenti Antakya, Yüzyıllardır farklı dinden, farklı mezheplerden kişilerin bir arada kardeşçe yaşadığı ve bu yönüyle dünyaya örnek olan Antakya’nın üzerinde kara bulutlar gezinmeye devam ediyor.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Antakyamızın atmosferini bozmak isteyen art niyetli gruplar, geçtiğimiz hafta sonu sıcak saatlere sahne olan Antakya sokakları, alışkın olmadığı olayları yaşayan halkın hassasiyetlerini kullanarak kentin huzurunu bozmaya yönelik asılsız iddialar atılmaya devam ediyor.
 
 
 
Bu coğrafyanın taşıdığı kardeşlik özelliklerini kaldıramayan veya bozmaya çalışan bir takım art niyetli gruplar, Sosyal paylaşım siteleri ve çeşitli haber siteleri üzerinden halkı kışkırtmaya yönelik eylemlerine devam etmekte. 
 
 
 
Dün akşam saatlerinde, ıstanbul merkezli bir haber ajansından geçen habere göre, Antakya’nın bazı köylerinde jandarmanın “kaçak silah ticareti” yapıldığı gerekçesiyle çok sayıda eve baskın düzenlediği yönünde haberlerin yer alması ve aynı haberin sosyal paylaşım sitesinde yer almasının ardından, Asya Gazetesi Haber Merkezi olarak, söz konusu haberde adı geçen köylerin Muhtarlarına telefon aracığıyla ulaşmaya çalıştık.
 
 
 
Ulaşabildiğimiz Muhtarlar ile yaptığımız telefon görüşmeleri sonucunda, söz konusu haberin asılsız olduğunu öğrendik.
 
 
 
Hatay Savcılarının ve Emniyet güçlerinin Halkımızı kışkırtmaya ve Hatay’ın huzurunu bozmaya yönelik yapılan bu girişimler hakkında gerekeni yapacakları konusunda şüphemiz yoktur.
 
 
 
Bu gibi asılsız ve dayanaksız haberleri yaparak halkı kışkırtmaya yönelik yapılan her türlü provokatif eylemi kınıyor ve halkımızı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.
 
 
 
Gerek yerel gerekse ulusal anlamda yayın yapan gazeteler ve internet sitelerinde yer alan haberler ile sosyal paylaşım sitelerinde yer edinen bu tür asılsız iddiaları araştırmadan, gerekli yerlerden teyid etmeden inanmayalım. Antakyamızın sahip olduğu değerleri korumak ve gelecek nesillere aktarmak Antakya halkının tarihi görevidir. Lütfen uyanık olalım.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir