İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Özürlüler şaşkın…

2 dönemdir Antakya’ da Türkiye Sakatlar Derneği Antakya şubesi Başkanlığı görevini yürüten Sabit Köse yaptığı basın açıklamasıyla son dönemde dernek binalarıyla ilgili yaşanan olayları değerlendirdi.

çalışma dönemi içerisinde yönetim kurulu ile birlikte üyelerine ve topluma faydalı olmaya çalıştıklarına vurgu yaparak konuşmasına başlayan Başkan Köse;. “Kimi zaman ağladık kimi zaman güldük, ama umudumuzu hiçbir zaman kaybetmedik üyelerimizi yataklarından kaldırıp topluma kazandırmak için var gücümüzle çalıştık. Dil, din, ırk ayrımı yapmadan herkesi sevdik herkese eşit mesafede yaklaşmaya çalıştık ve projeler ürettik.”dedi.

Köse: Dernek Binamızı yıktırmadık!

Hatırlanacağı üzere Antakya Belediyesi ve yardım severlerin katkılarıyla yeni bir dernek binasının yapımını bitirmek üzereyken belediye ekiplerince kaçak inşaat gerekçesiyle inşaatın yapımı durdurulmuş, biz de yapılan bu haksızlığa karşı çıkmış ve belgelerle bize destek olup ta daha sonra haberimiz yok diyenleri yalanlamıştık şeklinde konuşan Antakya Sakatlar Derneği Başkanı Sabit Köse; “ Geceleri sabaha kadar dernek binasında sabahladık ve binayı yıktırmayacağımızı söyledik,  mücadelemiz günden güne büyüdü, sivil toplum örgütlerinin demokrasi platformunun, halkın desteğini yanımıza olarak derneği yıktırmadık.” dedi.

Dernek Binasına Teşekkür Pankartı…

En son Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı şükrü Poyraz Antakya’ ya gelerek Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ la görüştü. Hemen sonrasında dernek binasında Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ a teşekkür içerikli bir pankart asıldı. Tüm özürlüler ve Antakya kamuoyu derin bir nefes aldı. Belediye ve Dernek arasındaki alaşmazlığın çözüldüğü basına da yansıdı.

Başkan Köse’ den şok açıklama…

Ne oldu ise Genel Başkan şükrü Poyraz’ ın ıstabul’ a dönmesiyle oldu diyen Sakatlar Derneği Antakya şube Başkanı Sabit Köse ; Poyraz tarafından arandığını görevden alınmakla tehdit edildiğini iddia etti. 10 gün sonra merkezden gelen yazı ile üyelerine kötü davranma gerekçesiyle yönetimden alındı.

önce çekilme kararı aldığın söyleyen Sabit Köse;  “Fakat halkımızın üyelerimizin sivil toplum örgütlerinin yoğun ilgisi ve derneğimize ziyaretleri beni ve yönetim kurulumu desteklemeleri bizi bir defa daha güçlendirdi.” dedi.

Konuşmasının sonunda; başka bir derneğin çatısı altında devam edeceklerini ifade eden başkan Köse; kendilerine destek olan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz; Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, ATSO Başkanı Hikmet çinçin ve sivil toplum örgütlerine Halkevleri’ ne, Demokrasi Platformu’na teşekkür etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir