İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Patron işçi el ele 1 Mayıs’ı kutladılar…

Antakya’dan ürettiği su, petrol ve doğalgaz taşımasında kullanılan spiral kaynaklı çelik boruları, 3 kıtada, 20 ülkeye ihraç eden HATBORU, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısı ile ilimizin ve hatta ülkemizin alışık olmadığı, örnek bir organizasyona ev sahipliği yaptı.
 
1 Mayıs ışçi Bayramı dolayısıyla dün HATBORU’da patron ve işçi ele ele verdi, beraber bol bol halay çekti, bayram coşkusunu beraber yaşadı. Meydan ve alanlarda her hangi bir gerilimin olması ihtimali üzerine 1 Mayıs’ı işçileriyle birlikte fabrikada kutlama kararı alan işletme sahipleri çalışanlarıyla ve çalışanların aileleriyle birlikte davul zurna eşliğinde halay çekti.
 
Kutlamalara katılmaya gelen işçiler, eşleri ve çocuklarını fabrikanın giriş kapısında karşılayan işletmenin sahipleri, işçilerin çocuklarına ücretsiz pamuklu şeker ikram etti, çocukların da gönüllerince eğlenmesi için tramplen kurdurdu. Etkinlik ile hem 1 Mayıs coşkusu yaşanırken, hem de aileler, onlara ekmek kazandıran eşlerinin çalışma yerini ve iş ortamını yakından tanıma fırsatı buldu. çocuklar aileleriyle birlikte zaman zaman müzik eşliğinde eğlendi.
 
ışçi çocuklarından engelli Mehmet Ali Peker ise tekerlekli sandalyesinde kol bastının müziğine eşlik etmesi herkesi coşturdu. Palyaçoların işçi çocuklarını da eğlendirdiği 1 Mayıs kutlamalarında renkli görüntülere sahne oldu. Fabrika çalışanları eşleri ve çocuklarından yaklaşık 800 kişinin katıldığı 1 Mayıs kutlamalarında konuşan Fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılıçlar, “Herkesin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyorum. Ekonomik krize rağmen krizin etkisini hiçbir çalışanımıza hissettirmedik. ışçi çıkartmadık. Maaşlara yapılan zamlarda da kısıtlama yapmadık” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.