İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Payaslı’ nın konseri ilgi gördü…

Devlet Sanatçısı Kutlu Payaslı, Antakya Musiki Derneği’ nin davetlisi olarak geldiği kentte konser verdi. Dernek Başkanı Orhan Günal, Kültür Merkezinde düzenlenen konser öncesi yaptığı konuşmada, sanat ve kültür faaliyetlerinin sivil toplum örgütleri tarafından gerçekleştirilmesinin çok anlamlı olduğunu söyledi.
 
Bu tür faaliyetlerin toplumun her kesimini içine alacak şekilde yaygınlaştırılması gerektiğini belirten Günal, şöyle devam etti: “Toplumun kültür yapısının korunması ve gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarılmasının önemli bir yolunun bu olduğuna inanıyoruz. Bu inanç ile çalışmalarını sürdüren derneğimiz, konserimize değerli bestekar ve Devlet Sanatçısı Kutlu Payaslı’ yı konuk etmekten ve siz sevgili müzikseverlerle buluşturmaktan dolayı çok mutludur.” Günal, sanatçı Payaslı’yı kendilerine öneren ve ulaşılmasını sağlayan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’ e ve etkinliklerine her zaman destek veren hayırsever işadamı Nevzat şahin ve eşine teşekkür etti.
 
Payaslı da, kentte bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Güzel bir şehirden başka bir güzel şehire gelmekten çok mutluyum. Burada insanların hep yüzü gülüyor. Hatay Valimize ve Antakya Musiki Derneği yöneticilerine beni bu güzel insanlarla buluşturdukları için teşekkür ediyorum” dedi. Konsere Vali Lekesiz ve eşi, Hatay Garnizon Komutanı Kd. Albay Recep Orhan Bakırcı ve eşi, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi ile davetliler katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.