İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Personelin verimi arttı…

Hatay ıl özel ıdaresi bünyesinde bulunan 84 araç uydu takip sistemi sayesinde 24 saat izleniyor. Hatay ıl özel ıdaresi Genel Sekreterliği’nce verimliliği arttırmak vatandaşlardan gelen şikâyetlerin önüne geçmek ve 84 aracın hareketini izlemek amacıyla ihale yoluyla kurulan uydu araç takip sistemi ile kuruma ait araçlar 24 saat kesintisiz izleniyor.
 
ış MAKıNELERı 24 SSAT ıZLENıYOR
 
2008’de ihalesi yapılan ve bir süredir uygulanan takip sisteminin yaklaşık 50 bin TL’ye mal olduğu öğrenildi. Kuruma ait araçları daireden çıktığı andan itibaren izlenmeye başlandığı edinilen bilgiler arasında yer alırken, araçların nerede durduğu, nerede ikmal yaptığı ve çalışıp çalışmadığını rahatlıkla kontrol edilebiliyor. Araçlara takılan bir cip sayesinde tüm iş makineleri, kamyonlar, otomobiller ve diğer araçlar plaka bilgileri ile ayrı ayrı 24 saat izlenebiliyor.
 
Hangi saatte nerede oldukları bir noktada ne kadar durdukları kayıt altına alınıyor. Bu sistem Hatay ıl özel ıdaresi ile birlikte bazı özel idarelerde uygulanıyor ancak birçok ıl özel ıdaresi henüz böyle bir uygulamaya geçemedi.
 
PERSONELıN VERıMı DE ARTTI
 
Konuya ilişkin görüşüne başvurduğumuz bir yetkili, “Eskiden köylerimize gönderdiğimiz iş makineleri ile ilgili şikâyet geliyordu. Muhtarlar ve köylülerimiz gelip iş makinelerinin zamanında gelmediğini gereğinden fazla yemek ve çay molası verdiğini söyleyip mesai saati bitmeden işi bırakıp gittiklerini söylüyorlardı. Bu durum, kurumun vatandaş gözünde yıpranmasına neden oluyordu. Takip sistemi sayesinde bu tür şikâyetler geldiğinde bilgisayardan şikâyet edilen araçla ilgili bilgileri ortaya koyuyoruz. Hem personel daha dikkatli davranıyor hem de vatandaşın içi rahat ediyor. Sürekli izleniyor olmaları personelin verimini de arttırıyor” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.