İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

PKK Dörtyol’da işyerlerini bastı…

PKK Terör örgütüne mensup bir gurup yayla basarak bir kamyonet dolusu erzak alıp kaçtı. Olay 23/ 06/ 2009’da Dörtyol ilçesine bağlı Topaktaş Yaylasında meydana geldi. Akşam saatlerinde yaylaya gelen teröristler burada 2 market ve 1 fırından zorla erzak aldı ve vatandaşlara ait 2 kamyonet ile bir minibüsü gasp ederek, kaçtı.
 

ERZAK çALIP, 2 ARAç GASP ETTıLER…

Konuyla ilgili olarak Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı yaptığı açıklamada, uzun namlulu silahlarla Topaktaş Yaylası’na gelen terör örgütü PKK mensubu oldukları belirlenen yaklaşık 25 kişilik bir grubun önce 2 market ve bir fırından 50’şer kiloluk 9 torba un ile ekmek, 40 kilo bal, makarna, pirinç gibi erzakı zorla aldıkları, ardından vatandaşlara ait 2 kamyonet ile bir minibüsü gasp edip, kaçtıklarını söyledi.
 
Olayın haber alınması üzerine güvenlik ekiplerinin operasyona başladığını belirten Sandıkçı, ”gasp edilen malların değeri yaklaşık 6 bin TL. Teröristler izlerini kaybettirmek ve güvenlik güçlerini başka yöne çekmek için araçlardan birinin yakıtı bittiği için dağlık alana bırakmışlar” dedi. Teröristlerin ellerinde rehine olmadığını söyleyen Sandıkçı, akaryakıtı bittiği için dağlık alanda bırakılan araca ulaşıldığını, diğer araçla uzaklaşan teröristlerin arandığını söyledi.

ılimiz Dörtyol ilçesi kırsalında teröristler Topaktaş Yaylasında 2 market ve 1 fırından zorla erzak alıp, vatandaşlara ait 2 kamyonet ile 1 minibüsü de gasp ettikten sonra kaçtı. Yetkililerin açıklamasına göre, sayıları 25 civarında oldukları belirtilen terör örgütü millitanları 2 market ve bir fırından 50’şer kiloluk 9 torba un ile ekmek, 40 kilo bal, makarna, pirinç gibi erzağı zorla alıp, ardından vatandaşlara ait 2 kamyonet ile bir minibüsü gasbedip, kaçtılar.

 

*********************

 

Dörtyol ilçesinde Topaktaş Yaylası’na gelen teröristlerin gasbettiği, ancak akaryakıtı bitince yolda bıraktıkları 2 kamyon ve minibüs ile 2 market ve fırından zorla aldıkları erzakın bir kısmı sahiplerine teslim edildi. Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Topaktaş Yaylası’na gelen ve 25 kişi oldukları belirlenen terör örgütü PKK mensuplarının, uzun namlulu tüfeklerle, gasbettiği 2 kamyonet ile bir minibüs, terk edilmiş halde bulundu.

 

Teröristlerin akaryakıtları bitmesi nedeniyle araçları bıraktığı tespit edildi. Teröristlerin 2 market ile fırından zorla aldığı 50’şer kiloluk 9 torba un ile ekmek, 40 kilo bal, makarna, pirinç gibi erzakın büyük bölümü de güvenlik güçlerince sahiplerine iade edildi. Market sahiplerinden Mehmet S. (35), yaptığı açıklamada, teröristlerin kalabalık olduğunu belirterek, ”Teröristler iş yerindeki tüm malzemeleri kamyonetlere yüklediler.

 

Korkulu anlar yaşadık. Güvenlik güçlerinin operasyonuyla ulaşılan mallarımızın bir bölümünü geri aldık” dedi. Bu arada, Amanos Dağları’ndaki teröristlere yönelik başlatılan operasyonların sürdüğü bildirildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir