İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Plan Anayasası Anketi…

Hatay Valiliğince Pazartesi günü ilk toplantısı gerçekleştirilen 1/25.000 çevre düzeni Planı ile ilgili anket çalışması yapılıyor.
 
Pazartesi günü ilimize gelen 4 uzmanın verdiği bilgiler doğrultusunda Vali ve protokol üyeleri, Belediye Başkanları, Fen ışleri Müdürleri, ışadamı Kuruluşları, Meslek Odaları, Esnaf Odaları ve diğer Sivil Toplum Kuruluşu yetkililerinin katıldığı toplantıda çevre düzeni ile ilgili ayrıntılı bilgiler aktarıldı.
 
Vali M. Celalettin Lekesiz toplantıdaki konuşmasında; Hatay 1/ 25.000 çevre düzeni planını “Hatay’ın Plan anayasası” olacağını ve Belediyeler ile ıl özel ıdarelerinin her türlü planlamalarının artık bu PLAN ANAYASASI adını verdiği çevre düzenine göre planlayacaklarının altını önemle çizdi. Bu arada çevre düzeni planı ile ilgili katılımcılara yönelik bir anket çalışması düzenlendi.
 
Konuyla ilgilenen tüm katılımcılara yönelik ankette anketörlere şu sorular soruluyor:
 “1- Kentinizde Beldenizde ve ilçemizde, kalınma, şehircilik, yapılaşma ve imar ile ilgili sorunlar nelerdir?
2-Kentinizde-Beldenizde ve ilçenizde kalkınma, şehircilik, yapılaşma ve imar ile ilgili sorunlu alanlar nerededir? Mevki, yer ismi veya yön belirterek yazınız.
3-Kentinizin-Beldenizin ve ilçenizin-kurumunuzun çevre Düzeni Planlamasından beklentilerini maddeler halinde yazınız?
4-çevre Düzeni Planında gelecekte yer almasını istediğiniz projeleriniz, önerdiğiniz gelişme alanları, (kamu, özel sektör) planladığınız yatırım alanları, varsa mevki ve yer belirterek yazınız. (Temsil ettiğiniz kurum-kuruluş, dernek vs. olarak istediğiniz yatırım projeler ve plana aktarılmasını istediğiniz konuları varsa yazınız.)
5-çevre Düzeni Planında yer almasını istediğiniz genel-özel-kurumsal önerilerinizi başlıklar halinde yazınız.
6-Planlamaya yardımcı olmak için ankete eklediğiniz, ekleyeceğiniz bilgi, yazı, kroki ayrıntılı görüş, belge ve dökümanlarınızı maddeler halinde ayrıntılı belirtiniz.
 7-Sizce veya kurumunuzca ilçemiz-beldemiz için çevre D-üzeni Planında yer almasını zorunlu gördüğünüz veya yer almasını hiç istemediğiniz gelişme alanları, kalkınma öncelikleri, yatırımlar, yapılaşma koşulları vb. konular nelerdir?
8-Planlamaya katılım toplantımızı yarar buldunuz mu?
9-Bu tür toplantıların gelecekte yapılmasını istiyor musunuz?
10- Katılımcı planlama anlayışı için daha neler yapılmasını istesiniz?
11-Planlama katılım sürecinde önerdiğiniz-istediğiniz toplantı ve konuları sıralayınız.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir