İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Polis Halkı Bilgilendirdi…

Hatay ıl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, vatandaşların mal ve can güvenliği karşısında alması gereken emniyet tedbirleri ile ilgili bilgiler içeren el ilanı dağıttı.
 
Hatay Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği personeli tarafından, Ulus Alanı’nda 1500 adet el ilanı dağıtarak vatandaşı mal ve can güvenliği hakkında bilgilendirdi.
Dağıtılan el ilanlarında vatandaşların kendi mal ve can güvenliği ile ilgili şu bilgiler yer alıyor; “Güvenliğinizin daha iyi sağlanabilmesi için, lütfen bize yardımcı olun. Unutmayınız ki; sosyal duyarlılığınız ve bizlere yardımlarınız arttıkça, suç işleme oranları azalacağı gibi, aynı zamanda vatandaşlık görevinizi da yapmış olacaksınız. Sorunun parçası olmayın, çözümün parçası olun.
 
Kontör dolandırıcılığına karşı dikkat! Kullanmış olduğunuz cep telefonundan emniyet görevlisi, Askeri Rütbeli ve Hakim-Savcı konumundaki şahısların eşlerinin rahatsız edildiği, taciz edildiği, kendilerinin bu şahısları yakalamak için çalışma yaptıklarını, söyleyerek; Ayrıca, “hediye kazandınız”, “çekilişten…?…TL. Para kazandınız” şeklinde gelen mesaja cevap veren tüketicilerden hediyenin ya da paranın kendisine gönderilmesi için hediyenin değerine ya da paranın miktarına göre yüzlerce ya da binlerce kontör isteyerek dolandırılmaktadırlar.Böyle durumlarda ücretsiz olan 155 Polis imdat Telefonunu arayarak ihbarda bulununuz ve paniğe kapılıp dolandırıcıların sizden istediği talepleri yerine getirmeyiniz.
 
En değerli varlıklarımız çocuklarımız, bizim vatandaş olarak günlük bir saatimizi ayıramadığımız, çocuklarımız ve gençlerimize suç örgütleri 24 saatini ayırmaktadır. Onlar çok masum, bize düşen görev onları korumak. çocukların sevgi görmeye ihtiyacı vardır. özellikle de hak etmedikleri zaman. Suçlu çocuk yoktur, suça itilen çocuk vardır. çocuğunuza sevginizi göstermekten asla vazgeçmeyiniz.
 çocuklarınıza polisin sizden sonra kendilerine en yakın dost olduğunu öğretiniz” şeklinde uyarıcı bilgiler yer alıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir