İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Polonya’dan Hatay’a gösteri…

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, MKü’nün konuğu olarak Polonya’nın Bytow kentinden Antakya’ya gelen Polonya Halk Dansları Topluluğu ile MKü Halk Dansları Topluluğu’nun ücretsiz gösteriler sunacaklarını söyledi.
 
Konuyla ilgili olarak MKü Senato odasında bir basın toplantısı düzenleyen Rektör Canda, Polonya ve MKü Halk Dansları Topluluğu’nun 13-17 Ağustos tarihlerinde ‘Uluslararası Halk Dansları şöleni’ kapsamında ıskenderun, Kırıkhan, Reyhanlı, Arsuz, Yayladağı, Samandağı ve Antakya’da halka ücretsiz gösteri sunacaklarını belirtti.
 
MKü Halk Oyunları ekibi ile Polonya Halk Oyunları ekibinin ayrıca, 16 Ağustos pazar günü çocuk Esirgeme Kurumu’nu ve Huzurevi’ni ziyaret ederek gösterilerini sergileyeceklerini belirten Canda, “Bu tür faaliyetleri yerinde izleme fırsatı olmayan çocuk ve yaşlılarımıza bu etkinlik ile sosyal ve eğlenceli bir gün geçirme imkanı sağlanacaktır.
 
Mustafa Kemal üniversitesi olarak tüm uluslararası faaliyetlere açığız. Hatay’ın ve üniversitemizin gelişimi için hep birlikte bu faaliyetlere devam edeceğiz.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.