İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Polonyalılar Kırıkhan’da…

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde, Polonya Halk Dansları Topluluğu bir gösteri yaptı.
 
Mustafa Kemal üniversitesi’nin (MKü) konuğu olarak Antakya’ya gelen Polonya Halk Dansları Topluluğu ve MKü Halk Dansları Topluluğu’nun “Uluslararası Halk Dansları“ şöleni kapsamında sundukları gösteri Kırıkhan’ da büyük ilgi gördü.
 
Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda ve Polonya Halk Dansları Topluluğu adına Bytow Belediye Başkanı Andrley Hrycyna ve Bytow Kültür Müdürü Marian Gosbaderek, Murat Sakman’a plaket takdiminde bulundular. Sakman, “Mustafa Kemal üniversitesi’nin konuğu olarak Hatay’a gelen Polonya Halk Dansları Topluluğu’nun ziyaretlerinden mutlu olduklarını belirterek, “Kazandıkları birinciliklerle MKü’nün hem kendi adını, hem Hatay’ın adını hem de Türkiye’nin adını dünyaya duyurmuştur.
 
Başarılarından dolayı Rektör Prof. Dr. şerefettin Canda’yı kutluyorum” dedi. Sakman, Rektör Canda ve Polonya Halk Dansları Topluluğu adına Bytow Belediye Başkanı Andrley Hrycyna ve Bytow Kültür Müdürü Marian Gosbaderek’e plaket takdiminde bulundu. Kırıkhan halkı gösterileri büyük bir hayranlıkla izledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.