İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Proje Sektöre Destek Olacak…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından açılan “Doğrudan faaliyet mali destek programı” adlı altında, Hatay, K. Maraş ve Osmaniye’de kapsamında birinci olarak başvuru yaptığı “Mobilyacılık ve Ayakkabı Sektörel Araştırma projesi” DOğAKA tarafından kabul edildi. Projenin imza töreni ise dün ATSO binasında gerçekleştirdi.
 
 
ımza törenine ATSO Başkanı Hikmet çinçin, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOğAKA) Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti ile ATSO yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
 
ATSO Başkanı Hikmet çinçin yaptığı konuşmada, “Protokolünü imzalandığımız projenin amacı, Antakya Mobilya ve Ayakkabıcılık sektörlerinin mevcut durumu ile sorunlarının ele alınarak, ortaya çıkan sonuçlara göre strateji belirleyip, bu iki sektörün gelişimine ve kalkınmasına destek olmaktır.” dedi.
 
 
Projemiz kapsamında, Antakya’da faaliyet göstermekte olan toplam 1000 mobilya ve ayakkabı firması ile görüşülerek, bu firmaların, markalaşma, ihracat, pazarlama stratejileri ve yatırım destekleri konusunda, ortak bir çalışma yapılacağını belirten Başkan çinçin,”Yapılacak olan çalışma sonucu ile Mobilya ve Ayakkabı sektörlerindeki sorunlar tespit edilerek, KOBı uzmanları tarafından, bu konulardaki sorunların çözümleri ve önerilerini içeren bir rapor hazırlanarak, kitap ve cd haline getirilecektir.
 
Proje bünyesinde, bir web sitesi kurularak proje sonuçları buradan açıklanacak ve Mobilya ve Ayakkabı firmalarının tanınırlıklarının arttırması için gerekli tüm çalışmalar yapılacaktır. Toplam 3 ay sürecek projenin bütçesi 69.000 TL’dir” açıklamasında bulundu.
 
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOğAKA) Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti, bugün imzaladıkları “Mobilyacılık ve Ayakkabı Sektörel Araştırma projesi” nin sektörün marka olması için bir yol arayacaklarını söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir