İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

PTT direği mazi oluyor…

    Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, görüntü kirliliğine neden olan ve birçok kişinin intihar etmek için çıktığı postane önündeki PTT direğinin kaldırılma çalışmalarına başlandığını bildirdi.
 
     Vali Lekesiz’in Valilik Brifing Salonu’nda Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türk Telekom Hatay ıl Müdürü Ramazan Gezer’le birlikte geçtiğimiz günlerde düzenlediği toplantıda, 33 metre yüksekliğindeki direğin Türk Telekom ıl Müdürlüğü tarafından kaldırılacağına dikkati çekmişti. 1970 yılında Hatay’ın şehirlerarası ve santraller arası haberleşmesinin sağlanması, radyo link tesis edilmesi amacıyla PTT merkez binası önüne yerleştirilen kule direğinin neden olduğu görüntü kirliliğinin kente yakışmadığını vurgulayan Lekesiz, iki yıl önce başlatılan çalışmaların bu kez sonlanacağını bildirdi.
 
 Hatay’ı görüntü kirliliğine neden olan unsurlardan kurtarmalıyız…
 
    Lekesiz, kültür ve medeniyetler şehri olarak bilinen Hatay’ın, sloganına yakışır bir kent duruma getirilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Kent merkezinde özellikle ilk bakışta göze çarpan kule direği, işyeri tabelaları, çevre temizliği gibi görüntü kirliliğine yol açan unsurlardan Hatay’ı biran önce kurtarmalıyız. şehri seviyorum diyen herkes görüntü kirliliğini önleme noktasında üzerine düşen görevi yerine getirmelidir” diye konuştu.
 
     Hatay Telekom ıl Müdürü Ramazan Gezer ise direğin kaldırılması için gerekli çalışmaları başlattıklarını ifade ederek, Belediye Başkanı Savaş’ın verdiği yer desteği ile kule direğini sökme noktasına kadar getirdiklerini ifade etti. Gezer, direk üzerinde bulunan tüm vericilerin ve GSM şirketlerine ait ekipmanların tamamının kaldırıldığını, şu an tek başına kalan direğin de verilen talimatlar neticesinde yerinden söküleceğini kaydetti.
 
     Bu arada dün ekipler, gün boyu direğin kaldırılması çalışmalarına devam ettiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.