İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ramazan’ da ekmeğe zam yok…

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Antakya Fırıncılar Odası Başkanı Semih Ezdeşir, ramazanda pide ve ekmeğe zam yapmayacaklarını bildirdi. Ezdeşir, yaptığı açıklamada, resmi fiyatın 60 kuruş olmasına rağmen, yaşanan ekonomik krizde halkı bir nebze de olsa rahatlatmak için ekmeği 50 kuruşa sattıklarını söyledi.
 
Ramazan öncesi halkın menfaati için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Ezdeşir, ”Ramazan’ da pide ve ekmeğe zam yapmayacağız. Türkiye’nin en ucuz ekmeği ilimizde satılıyor. Ancak, Ramazan’ a sayılı günler kala un çuvalına 5 lira zam yapıldı. Birkaç fabrikanın bir araya gelerek bu fiyatları belirlemesi kabul edilir gibi değil. Buğday rekoltesi, bu yıl 25 milyon tonu buldu.
 
ülke genelinde 5 milyon ton fazlamız olmasına rağmen bu zamlar neden yapılıyor? Bu duruma ‘dur’ diyecek yetkililer yok mu? Bizler 3 kuruş zam yapsak herkes ayağa kalkıyor” dedi. Ezdeşir, Antakya’da bol susamlı pidenin bir liraya, normal ekmeğin 50 ve halk ekmeğinin de 40 kuruşa satılacağını bildirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir