İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rasim Tuna tiyatroya dönüyor…

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Hatay ızcilik Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mehmet Hüseyin ZORKUN, Hatay’a yeni bir tiyatro ekibi kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Tüm tiyatro severlere sesleniyor ve çağrıda bulunuyoruz.
 
ıçinizdeki amatör tiyatro sevgisini yaşamak ve profesyonel anlamda çalışmak istiyorsanız gelin ekibimize katılın. Kardelen Tiyatro Ekibi, amatör bir ruh ama profesyonel bir zihniyetle çalışacak ve bölgemizde tiyatro alanında önemli gelişmelerin yaşanması için başarılı işlere imza atacaktır. ışini seven uzman kişiler tarafından çalıştırılacak olan Kardelen Tiyatro Ekibi’nde yer almak ve hazırlanacak oyunlarımızda rol alarak sahneye çıkmak istiyorsanız, sizleri aramızda görmek istiyoruz” dedi.
 
Hatay ızcilik Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren ve artık profesyonel olarak tiyatro çalışması yapacak olan Kardelen Tiyatro Ekibi, tecrübeli tiyatro yönetmenleri tarafından idare edilecek ve hem bir tiyatro okulu şeklinde hizmet vererek, tiyatrocuların yetişmesine destek olacak, hem de hazırlanan çeşitli güzel oyunlar ile belirli zamanlarda oyunlar sahneleyerek Antakya / Hatay halkına tiyatro keyfi yaşatacak.
 
Bu alanda başarılı bir iş çıkaracaklarına inandıklarını dile getiren Hatay ızcilik Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı M.Hüseyin Zorkun, “Tiyatro ekibimizin çalışması Hatay ile sınırlı kalmayacak, Türkiye genelinde çeşitli belediyeler ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği halinde olunarak, turnelerde düzenlenecektir. Kardelen Tiyatro Ekibi’ne katılmak isteyen her yaş ve meslekten kişiler, en kısa zamanda bizimle irtibata geçebilirler. Tiyatro ekibimizle ilgili tüm gelişmeler www.antakyahaber.net isimli sitemizde izcilik ve kültür – sanat kategorilerinde yer alacaktır. Ayrıca, aramıza katılmak isteyen her tiyatro sever, (0506) 506 99 88 nolu telefona kısa mesaj (SMS) atarak veya tiyatrokardelen@gmail.com e-posta adresine yazarak ve hzorkun@antakyahaber.net MSN adresinden bizimle irtibata geçebilirler” dedi.
 
EKıBı RASıM TUNA YöNETECEK…
 
Yılların deneyimli ve başarılı tiyatro yönetmeni Rasim Tuna, Kardelen Tiyatro Ekibi’nin Yönetmeni olarak, uzun yıllardır ara verdiği tiyatroya muhteşem bir dönüş yapıyor. Kardelen Tiyatro Ekibini, yılların deneyimli tiyatro sanatçısı ve yönetmeni Rasim TUNA yönetecek.
 
Başarılı tiyatro adamı Rasim Tuna, Kardelen Tiyatro Ekibi ile yeniden tiyatroya dönüş yaparak, tiyatro alanında muhteşem çalışmalar yapacak. Geçmiş yıllarda tiyatro adına çok özverili çalışmaları olan ve bu alanda büyük başarılara imza atan, ancak tiyatroya küstürülen ve uzun yıllar tiyatrodan uzak kalan Rasim TUNA, Kardelen Tiyatro Ekibi Sahibi Gazeteci M.Hüseyin Zorkun’un girişimleri ve isteği ile bu projeye destek vererek, yeniden tiyatro hayatına dönüş yapacak…
 
ılgililere duyrulur…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir