İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

RATEF’ in Cumhurbaşkanı Ziyareti…

Radyo Televizyon ve ınternet Yayıncıları Federasyonu (RATEF) Yönetim kurulu üyesi ve RATED (Hatay Radyo ve Televizyoncular Derneği) Başkanı Nihat Mazmanoğlu , RATEF heyeti olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaretlerinde sektörde yaşanan sorunlar hakkında bilgi verdiklerini söyledi.
 

 
Cumhurbaşkanı Gül, RATEF Genel Başkanı Adnan Yüce ve beraberindeki heyeti çankaya Köşkü’nde kabul etti. RATEF Yönetim Kurulu üyesi ve RATED (Hatay Radyo ve Televizyoncular Derneği) Başkanı Nihat Mazmanoğlu, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül’e sektörde yaşanan sorunlar hakkında bilgi verdiklerini belirtti. En büyük sorunlarının telif olduğunu ve Telif Yasası’ndan kaynaklanan istismar ve baskı yaşadıklarını dile getiren Alpaslan, “önüne gelen bir meslek grubu kurup kapımıza dayanıyor.
 

Anayasa aykırı bir şekilde eğitime katkı payı ödüyoruz. Yüzde 5’lik bu pay sektörden alınmazken, sadece radyo, televizyon yayıncı kuruluşlarından alınıyor. Bu haksızlığın biran önce giderilmesi gerekiyor. Bir başka sorunumuz da temsil hakkımızın verilmemesi. Katkı payı veriyoruz, vergimizi veriyoruz ama ne RTüK’te ne de Basın ılan Kurumu’nda temsil edilmiyoruz. Sorunlara çözüm olarak hazırlanan RTüK Yasa Taslağı Anadolu yayıncısının sorununu çözecek bir taslak değil. Beklentilerimizden uzak olan bu taslakla ilgili bizim görüşlerimize bile başvurulmadı” dedi.
 

 
Mazmanoğlu, ziyarette Cumhurbaşkanı Gül’ü çorum’a davet ettiklerini de belirtti. Mazmanoğlu, Cumhurbaşkanı Gül’den yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik destek sözü aldıklarını sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir