İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Referanduma “HAYIR”…

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisine katılan Emrullah Cilli partili arkadaşlarıyla 12 Eylül’de yapılacak olan Anayasa Değişikliğiyle ilgili referanduma “HAYIR” dedi.
 
Samandağ Atatürk Mahallesi ve Yaylıca Beldesinde halkla yapmış olduğu kahvehane sohbetlerinde şunları söyledi; Anayasa değişikliği halkımıza hesap vermekten kaçan bir düşüncenin eseridir. Yargıyı ele geçirme operasyonudur. Bu anayasa değişikliği ile Türkiye Faşizme doğru gidecektir. Yasama,yürütme ve yargı tek elde toplanacaktır.
 
AKP anayasası ben yaparım,ben ederim,kimse bana hesap soramaz anayasasıdır.Bu yüzden 12 Eylül anayasasına da,AKP anayasasına da HAYIR. 12 Eylül’de buna izin vermeyeceğiz.Eğer izin verirsek kendi çocuklarımızın geleceğini karartmış oluruz. Eğer biz geleceğe güvenle bakacaksak,çocuklarımızın geleceğini düşüneceksek önce halkın iktidarını kuracağız,sonra halkın anayasasını yapacağız.Daha özgürlükçü,daha demokrat bir anayasayı, YöK’ ün,dokunulmazlıkların kaldırıldığı,üniversitelerin özerk olduğu bir anayasayı CHP iktidarı getirecektir.
 
AKP iktidara gelirken biz mağduruz dedi,mağdur edebiyatı yaptı. Fakir fukara,garip gureba dedi.Vatandaş güvenip oy verdi.ıçlerinde fakir fukara kalmadı.Hepsi köşeyi döndü.Halka ne oldu?Yoksulluk,işsizlik ve borç batağının içinde çırpınıyor. Demokrasi diyorlar,herkesin telefonlarını dinliyorlar. ınsanlar telefonda birbirleriyle konuşmaktan korkar hale geldiler.Bu mudur; getirilmek istenen demokrasi?Bu mudur insan haklarına saygı? Sevgili arkadaşlar bu anayasa değişikliği bir aldatmacadır.
 
ıçerisine iyi maddeler serpiştirilmiş fakat asıl amacı yargıyı ele geçirip ben yaparım,ben ederim,köşeyi dönerim,kimseye de hesap vermem anayasasıdır. Bizim sorumlu vatandaş olarak görevimiz ulaşabildiğimiz herkese bunları anlatıp bir oyun bile değerli olduğunu ifade edip,herkesi sandıkta Hayır demeye davet etmek olmalıdır.
 
Bizlere emanet edilen bu Cumhuriyete sahip çıkmak bizim en önemli görevimizdir. inanıyorum 12 Eylül günü sandıktan Hayır çıkacaktır.Oylarımız hayırlı olsun.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir