İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Refik Eryılmaz Saldırı Sonrası Konuştu…

Samandağ ilçesine bağlı Tekebaşı Beldesi’nde pompalı av tüfeğiyle yapılan saldırıda yaralanan CHP Hatay milletvekili adayı Refik Eryılmaz, ”Yapılan saldırının bireysel bir saldırı olmadığını, bunun arkasında birtakım kişilerin bulunduğunu düşünüyorum” dedi.
 
 
Eryılmaz, CHP Samandağ ılçe Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, seçim çalışmaları kapsamında belde ve köyleri ziyaret ettiklerini, önceki güne kadar bir sorunla karşılaşmadıklarını söyledi.
 
 
 Listelerin açıklanmasının ve adayların belli olmasının ardından böyle bir saldırıyla karşılaştıklarını ve kendisiyle birlikte 38 arkadaşının çeşitli yerlerinden yaralandığını ifade eden Eryılmaz, şöyle devam etti:
 
 
”Bu ferdi bir olay değil. Organize, planlı ve programlı bir saldırıdır. Hiçbir güç bu huzuru bozamayacaktır. Bir hedef gözetilmeksizin ateş edilmiştir. Bu da olayın bireysel olmadığının kanıtıdır. Saldırının bireysel olmadığını, bunun arkasında birtakım kişilerin bulunduğunu düşünüyorum.
 
 
Seçim çalışması kapsamında dün öncelikle çöğürlü köyünde vatandaşlarla bir araya geldik. Burada, Tekebaşı’nda saldırıyı gerçekleştiren kişi yumrukla otomobilimize saldırdı. YANINDA BAşKALARI DA VARDI. Ancak biz olayı büyütmedik. Daha sonra Tekebaşı beldesine geçtik. Burada esnaf ziyaretlerini yaptığımız sırada yaklaşık 500 kişinin bulunduğu grubumuzun üzerine aynı kişi pompalı av tüfeğiyle rastgele ateş açmaya başladı. Olayda yaklaşık 38 arkadaşımız çeşitli yerlerinden yaralandı.
 
 
 
Ancak bunların 27’si hastaneye giderek tedavi altına alındı. Biz saldırının ardından arkadaşlarımızla birlikte hastaneye gitmeye çalışırken, partiden arkadaşlarımız Samandağ ilçesine bağlı Gözene köyünde faaliyet gösteren seçim otobüsümüze saldırı yapılacağı yönünde bir ihbar almış. Buradaki arkadaşlarımız hemen karakola sığınmış.
 
 
Bizce olayın faili olan kişi başkaları tarafından kullanılmıştır. Sabıkalı olduğu belirlenmiştir. Bundan sonra faillerin yakalanıp adalete teslim edilmelerini istiyoruz. Bu yaşananlar halkımız arasında infial yaratmıştır.”
 
 
Toplantıya katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ızzet çetin de, Samandağ’da yaşanan bu çirkin saldırıyı kınadığını belirtti.
 
 
Olayda ölü olmamasının sevindirici olduğunu vurgulayan çetin, ”Bu saldırı bizleri derinden üzmüştür. Bundan sonra bu tür olayların yaşanmaması için herkesin duyarlı olmasını istiyorum. Olayın aydınlatılması hususunda gerekenin en kısa zamanda yapılacağını umut ediyorum” diye konuştu.
 
 
Eryılmaz’a, toplantıya katılan CHP Hatay milletvekili adayları Mehmet Ali Edipoğlu, Mevlüt Dudu ile ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ve belde belediye başkanları ve partililer destek verdi.
 
ıl Jandarma Komutanlığından alınan bilgiye göre, olayın ardından kaçan zanlı E.A’nın yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir