İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rehberimiz Cumhuriyetin Değerleridir…

      Eğitim-ış Hatay şube Başkanı şenol Eyüboğlu, sendikalarının cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini ve hedeflerini rehber edinerek belirleyici olduğunu bildirdi.
Eyüboğlu, Eğitim-ış’in 4. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, büyük özverilerle başladıkları sendikal mücadele yolculuğunda, ekonomik, özlük ve demokratik hak ve çıkarları mücadelesinin öncülüğünü yaptıklarını ileri sürdü. Atatürk devrim ve ilkelerine, cumhuriyetin değerlerine ve kazanımlarına hep sahip çıktıklarına dikkati çeken Eyüboğlu, şöyle devam etti: “Sendikamız varoluş nedenlerini oluşturan bu konularla ilgili kararlı mücadelesini sürdürürken, aynı işkolunda faaliyet gösteren diğer sendikalardan farklı olarak ülkemizin sosyal ve siyasal sorunlarına karşı da duyarsız kalmamıştır. özellikle son yıllarda etkisini giderek artıran ve emperyalist siyaset izleyen güç odaklarının da desteğiyle ülkemizi ortaçağ karanlığına çekmeye çalışan gerici kuşatmaya karşı, güçlü bir direniş ortaya koymuştur.
Laik, demokratik ve çağdaş bir Türkiye özleminin perçinlediği bu direnişin başarısında, hiç şüphesiz sendikamızın cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini, değerlerini ve hedeflerini rehber edinmesi belirleyici olmuştur. ıçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte, başta ABD olmak üzere emperyalist güçlerin Yeni Dünya Düzeni kapsamında sömürüyü alabildiğine yoğunlaştırdıkları, küreselleşme adı altında yapılan uygulamalarla emek örgütlerini ve demokratik kitle örgütlerini işlevsizleştirdikleri, yapılan özelleştirmelerle taşeronlaştırmayı etkin kıldıkları görülmektedir.”
Eyüboğlu, açıklamasına şöyle devam etti: “Siyasal iktidar, tek parti egemenliği yürüterek kendine muhalif olan kişi ve kurumlar üzerinde olmadık baskılar uygulayarak toplumu sindirmeye çalışmakta, adeta bir korku imparatorluğu kurmaya çalışmaktadır. ışte Eğitim-ış’in böyle bir süreçte mücadele alanı içinde olması ülkemiz ve ulusumuz açısından çok büyük bir anlam ve önem taşımaktadır. Bizler bu anlamlı günde, eğitim iş görenlerinin ve halkımızın sendikal mücadelemize gösterdiği büyük ilgi, sağladıkları destek sayesinde ülkemizin dört bir yanında güçlü bir örgütlülük sağlamış olmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Yaşadığımız bu coşku ve heyecanın verdiği güçle ifade etmek isteriz ki; Eğitim-ış, kamu çalışanları sendikal mücadelesinin içine düştüğü krizi aşabilme yeteneği ve kararlılığına sahiptir. Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-ış ve bağlı sendikalarla birlikte bu kararlılık emek mücadelesini hak ettiği yere mutlaka ulaştıracaktır.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir