İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rehberler Yola Çıktılar…

Türkiye Turizm Stratejisi 2023 Eylem Planı kapsamında ilimizdeki rehber ihtiyacını karşılamak için açılan rehberlik kursları öğrencileri, teorik derslerin ardından Türkiye’nin tarihi ve turistik yerlerini gezecekleri “uygulama gezisine” çıktılar.
 
Hatay’da yapılan 2 günlük gezinin ardından Hatay Kültür Merkezi binası önünden dün yola çıkan öğrencileri ıl Kültür ve Turizm Müdürü Nizamettin Duran uğurladı. Duran, yapılan bu sınav ve uygulama gezisi ile tanıtım hizmetlerinin en önemli unsurlarından biri olan rehberlik hizmetini yürütecek nitelikli personelin yetiştirilmesinin ve sektöre kazandırılmasının amaçlandığını belirterek, “22 ile 25 Eylül 2008 tarihlerinde ilimizde 7 dilde sınav yapılmış ve bu sınav sonucunda 78 kişi kursiyer olmaya hak kazandı.
 
78 kursiyerden 56 tanesi teorik dersler bölümünü başarılı bir şekilde tamamladı ve 36 gün sürecek uygulama gezisine başlamışlardır. Yapılan gezinin ardından 1 ile 13 Haziran tarihleri arasında Kültür Merkezi’nde yapılacak bitirme sınavlarının ardından kurs fiilen sona erecektir” açıklamasında bulundu. Rehberlik Kurslarına katılan 13 Hataylıdan biri olan Lora özer öğrenciler adına yaptığı konuşmada, bu kursların Hatay ve Antakya’yı tanıtma açısından çok önemli olduğunu ve bu kurslar sayesinde ilimizi tüm dünyaya tanıtma fırsatı bulduklarını söyledi.
 
özer, konuşmasında ayrıca ıl Kültür ve Turizm Müdürü Nizamettin Duran ve çalışanları ile öğretmenlerine yaptıkları katkılardan dolayı tüm arkadaşları adına teşekkür etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir