İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rektör Canda’ya nezaket Ziyareti…

Antakya Gönüllüler Derneği Mustafa öZAL Başkanlığında Zeki öZKAYA, Hasan Kahraman, şemsettin Köse, Ahmet Kavukoğlu, Ahmet Bostancı , Suphi Karakaya, Mişat Akbay, Mehmet Edip Rumeli, ısmail öztürk,  Mehmet Daraoğlu, Barboros Taşar’ dan oluşan Yönetim Kurulu üyeleri , Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda’ yı makamında ziyaret etti.
 
Antakya Gönüllüler Derneği Başkanı Mustafa öZAL: “Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. M. şerefettin Canda’yı Hatay’a vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım adına yürekten kutluyorum. Mustafa Kemal üniversitesi gerek eğitim, gerek kültürel alanda gerek bilim alanında birçok ilklere imza, attı bunu yakından izliyoruz. Hatay hepimizin. Daha yaşanılır bir Antakya yaratabilmek, halkın gereksinimlerini araştırıp çözümler üretebilmek için, üniversitemizle birlikte el ele vererek çalışacağız. Rektörümüzden halkımızı, esnafımızı, çiftçimizi bilinçlendirecek, eğitecek sempozyumlar, bilgilendirme toplantıları, konferansların üniversitemizde daha sık yapılmasını istiyoruz.” dedi.
 
Antakya Gönüllüler Derneği’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Canda, “Antakya Gönüllüleri Derneği Hatay’ da bana göre, “kamuoyu vicdanını” oluşturuyor. Antakya Gönüllüler Derneği’ni amaçlarından dolayı kutluyorum. özellikle eğitimin, bilgi ve teknolojinin, rekabetin olduğu bu ortamda eğitimi, kültürü ne olursa olsun eğer insanın yönü doğru ise başarı kaçınılmazdır. Dernek üyelerinin kendilerini sosyal hizmete adadıklarını görüyoruz. Derneğin Antakya’da özellikle kentlilik bilincinin oluşması, sosyal yardım konularında önemli hizmetler gerçekleştirmesini bekliyoruz. Antakya Gönüllüleri Derneği önceki Başkanı Tahir DöNMEZER’in çalışmalarının Antakya’ya katkısı büyük olmuştur. Heyecanlı, çalışkan ve üretken bir insan olan Dönmezer’i en kısa zamanda aramızda görmek istiyoruz. Bayrağı teslim alan yeni başkan Mustafa öZAL’a yeni görevinde başarılar diliyorum ve bayrağı daha yukarılara taşıyacağına yürekten inanıyorum. ülkemizin kalkınma, barış ve huzur içerisinde zenginleşme, çağdaş bir toplum olma yolundaki hedeflerine ulaşması için hep birlikte, ülkemize gönülden hizmet etmeye devam edeceğiz. Hepinizin bildiği gibi, Hatay antik, tarihi, kültürel ve doğal değerler açısından çok zengin bir kent. Mustafa Kemal üniversitesi olarak kentimizdeki bu kültürel ve tarihi değerlerimize her zaman sahip çıktık. Bu kentin barındırdığı tarihi değerler açısından çok önem taşıyan Arkeoloji Fakültesi açmak için çalışıyoruz. Bu konuda sivil toplum örgütlerinden de destek bekliyoruz” dedi.
 
Antakya Gönüllüler Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri de Hatay için Antakya için gereken bütün desteği Mustafa Kemal üniversitesi’ ne vereceklerini belirttiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir