İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rektör Güder’e Ziyaret…

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Kilis 7 Aralık üniversitesi Rektörü Prof. Dr. ısmail Güvenç’i makamında kabul etti.
 
Güder, kabulü sırasında yaptığı konuşmada, Rektör Güvenç’in ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek şöyle konuştu:
 
”Kilis 7 Aralık üniversitesi, kısa sürede önemli adımlar atarak kendilerinin yönetiminde çok değerli başarılara imza atmaktalar, özellikle yükseköğretimde uluslararasılaşma, alanında ve yabancı öğrenci kabulü ile bölgemizde yükseköğretimin cazibe merkezi haline gelmesinde çok değerli çalışmaları var.
 
 
Fiziki gelişmesinin de çok hızlı ve çok güzel şekilde ilerlediğini ben müşahede ettim. Bu değerli çalışmalarının üniversitemizle işbirliği halinde sürmesini, eğitim-öğretim, araştırma ve geliştirme alanlarında daha yakın ve sıkı bir işbirliği yaparak bölgemizde üniversitelerin kolektif hareketiyle yükseköğretimin kalitesinin yükseltilmesi adına değerli çalışmalar yapmayı umuyoruz.
 
 
 
Kendilerinin ziyareti vesilesiyle bu konulardaki karşılıklı fikirleri paylaşacağız. Faydalanacak olan kesimlere bu görüşmelerin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”
 
 
Güvenç, de MKü’nün hızla büyüyen ve gelişen bir üniversite olduğunu Güder’in bu büyümeyi sürdüreceğine inandığını belirterek, ”öncelikle Kilis 7 Aralık üniversitesi Rektörü olarak Rektör Güder’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak için üniversitede bulunmaktayım.
 
 
 
 
Kendisini uzun süredir tanıyoruz. Bu görevi fazlasıyla yerine getireceğine inanıyoruz. Bu vesileyle yeni görevi hayırlı olsun diyorum” diye konuştu. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir