İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rende; TOSYÖV’ e Hatay’da başkan…

Amacı küçük ve orta ölçekli işletmelerin ve girişimcilerin yolunu açmak, üretim ve rekabet gücünü artırmak, sağlıklı bir kalkınma için KOBı´lerin büyümesini sağlamak olan Türkiye Küçük Orta ölçekli ışletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı’nın Hatay’da kurulan biriminin başına geçen Tahsin Rende, “Toplumsal çalışmalarda görev almak isteyen bireyleri bize katılmaya davet ediyoruz” dedi.

  TOSYöV yani Türkiye Küçük Orta ölçekli ışletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı’nın 20.birimini Hatay’da kurduklarını açıklayan Dernek Başkanı Tahsin Rende, Türkiye´de KOBı modelini hızla geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla kurulan Derneğin amaçları ile ilgili bilgi verirken, derneğin kuruluş gerekçesi ile ilgili şöyle konuştu:
 
“Dünyanın globalleştiği, büyük bir köy haline geldiği apayrı yeni bir çağda yaşıyoruz. Kimi ülkelerde yaşanan krizlerin tüm dünyayı etkilediğine tanık olduk ve hala bunu yaşıyoruz. Uluslararası yaşanan krizler olduğu gibi, ülkemizin ve bölgemizin de kendine has sorunları ve sıkıntıları bulunmaktadır. Artık günümüzde, toplumsal ve ulusal meseleleri sadece gözlemek ve merakla izlemek yeterli değildir. Bu meselelerin çözümüne katkı sağlamak, olaylara duyarlı her bireyin toplumsal sorumluluğundadır. Ve bu tür ekonomik ve sosyal meseleleri oturup tartışacak,  fikir üretecek en uygun yer;  Dernekler gibi sivil toplum kuruluşlarıdır.  ışte biz de, bu duygu ve düşünceden yola çıkarak Derneğimizi kurduk.”
 
 
AMAç KOBıLER ıçıN çöZüM OLUşTURMAK
 
 
Amaçlarının, KOBı’lerin problemlerini ortaya koyarak bu problemlere çözüm yolları bulmak, ülkemizde girişimcilik ortamının yaratılmasında ve bu kültürünün gelişmesinde katkı sağlayacak etkinliklere öncülük etmek ve desteklemek ve ayrıca KOBı’lere ulusal ve  uluslararası piyasalarda güçlü birer yapı kazandırmak olarak açıklayan Rende, “Türkiye genelinde 19 ilde destekleme derneği bulunmaktadır. Biz de TOSYöV Vakfı’nın 20.inci Destekleme Derneğini,  ılimiz Hatay’da kurmuş bulunuyoruz” dedi.
 
 
RENDE ıLGıLENEN HERKESı TOSTöV’E DAVET ETTı
 
Kurulan derneğin herkese hitap ettiğini söyleyen  ve var olan sorunlara çözüm bulma adına hareket edeceğini belirten Tahsin Rende, şöyle konuştu:
 
“Kişisel kanaatimiz o dur ki; az çok okuyan, düşünen, iş sahibi olan her dinamik insanın en azından bir sivil toplum örgütüne  yani diğer tabirle dernek üyesi  olması gerekir diye düşünüyoruz. Bu düşünceden yola çıkarak, Vizyon sahibi KOBı’leri, gönüllülük ilkesi dahilinde şemsiyemiz altında toplamayı hedeflemekteyiz. Toplumsal çalışmalarda destek yapmak ve görev almak isteyen bireyleri bize katılmaya davet ediyoruz.”
 
Dernek Başkanlığını Tahsin Rende’nin yaptığı Derneğin Yönetim Kurulu üyeleri ise şöyle sıralandı:
 
Mehmet Galioğlu, Salah Mışraklı, Hikmet Mengüllü, Sami Avcı, Mehmet Güzel, Hikmet Güzelmansur, Selim Aydın ve Adnan Bakımcı. 
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir