İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

RO-RO Seferleri Nefes Aldırdı

ıskenderun Limanı’nda incelemelerde bulunan Hatay Valisi Lekesiz, “Cilvegözü Sınır Kapısı’nın kapatılmasının ardından zor günler geçiren nakliye sektörü, ıskenderun Limanı’ndan başlatılan Ro-Ro seferleri sayesinde rahatlayarak, yeniden hareketlenmeye başladı”
 
Haber Merkezi
 
ıskenderun Limanı’nın özelleştirilmesinin ardından limanı devralan Limak firmasının yetkilileri ile toplantı yaparak, devam eden yatırımlarla ilgili bilgiler alan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, ıskenderun Limanı’nda incelemelerde bulundu.
 
ıncelemelerin ardından konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Vali Lekesiz, komşumuz Suriye’de yaşanan olumsuz gelişmelerden dolayı Cilvegözü Sınır Kapısı’nın kapatılmasının ardından zor günler geçiren nakliye sektörünün, ıskenderun Limanı’ndan TIR’ların Ro-Ro gemileriyle taşınması sayesinde rahatladığını ve yeniden hareketlenmeye başladığını söyledi.
 
20 Ağustos itibariyle devreye giren Ro-Ro seferlerinin nakliye sektörünü yeniden canlandırdığını ve dezavantajın avantaja dönüştürüldüğünü kaydeden Lekesiz, Ro-Ro seferleri ile Cilvegözü’ne kıyasla sefer sayısında bir düşüş ya da kayıp yaşanmadığı gibi seferlerin daha güvenle ve daha az masrafla gerçekleştiğini de ifade ederek, “Bu hizmeti veren şirket sahiplerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.
 
şoförler Hallerinden Memnun
 
Vali Lekesiz, adeta 5 yıldızlı otel konforunda olan gemide yemek yiyen TIR şoförlerine, işleri ile ilgili olarak herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadıklarını sordu.
 
Hallerinden memnun olduklarını belirten TIR şoförleri, Cilvegözü Sınır Kapısı’nın kapanmasından kaynaklanan olumsuzlukların, ıskenderun Limanı’ndan gerçekleşen Ro-Ro seferlerinin devreye girmesi ile beraber ortadan kalktığını, Ro-Ro gemileri ile dinlenerek, arkadaşları ile sohbet ederek, temiz ve nezih bir ortamda yemeklerini yiyerek ve daha az masrafla sefer yaptıklarını dile getirdiler.
 
Arabistan ve Mısır’a sefer yapan Gökmen Yetken adlı TIR şoförü, Ro-Ro seferleri ile işlerini güvenle ve huzurla yaptıklarını ifade ederek, “Tüm şoför arkadaşlarımla birlikte biz burayı tercih ediyoruz.
 
Cilvegözü Sınır Kapısı açılsa dahi biz işimize buradan devam etmek istiyoruz. çünkü hem süre açısından, hem güven açısından, hem de maliyet açısından çok rahat ettik.” diye konuşurken, Mahmut Yener adlı TIR şoförü ise, “Buranın ilave rahatlığı çok fazla. önceden gümrüklerde bazı sıkıntılar yaşıyorduk, şimdi hem güven açısından hem de ekonomik anamda rahatladık. Bu hizmetin bu fiyattan, bu sürede ve bu kalitede devam etmesini ve mümkünse sefer sayısının da artırılmasını istiyoruz.” dedi.
 
118 Araç Kapasiteli
 
Gemide açıklamalarda bulunan Acente Yetkilisi ise, mevcut geminin 118 araç aldığını, bu kapasiteyi 160 araca çıkartmak öte yandan sefer sayısını artırmak için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir