İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Roma, Antakya, Mekke Barış Hattı…

Uluslararası Rotary Kulübü tarafından düzenlenen ve 23 Eylül’de ıtalya’nın başkenti Roma’dan başlayarak “Roma-Mekke Dünya Barışı ıçin Bir Adım Daha” turuna katılan bisikletçiler, 10 Ekim cumartesi  (Bugün) Antakya’ da olacak.
 
 
Katolik dünyasının ruhani lideri Papa 16. Benediktus’ un dinler arası iyi niyet mektubunu Mekke müftüsüne ulaştırmak için Roma’dan yola çıkan 25 bisikletçi, öğle saatlerinde Antakya’da olacakları bildirildi.
 
Yapılan açıklamaya göre;  Bisikletçilerin Saat 11.00‘ de Topboğazı mevkiinde olmaları beklenmektedir. Buradan Hareket sonrası saat 13.30 sıralarında Antakya Belediyesi önünde karşılanacaklar.Bisikletlerini özel Ata Lisesi bahçesine bıraktıktan sonra otellerinde kısa bir dinlenme ardında şehir turu yapacaklaradır(Habib_i Neccar Camii, şehir merkezi Kiliseleri, müze v.b.)Akşam sat 19:30’ da Antakya Savon otelde yapılacak resepsiyon ile süreci anlatacaklar.
11 Ekim Pazar günü saat 08.00’ da otelden ayrılacak olan bisikletçiler, sen piyer kilisesini ziyaret ettikten sonra Reyhanlıya doğru yola devam edecekler. Saat 13.00 civarı Cilvegözü sınır kapısından çıkış yaparak yurdumuzdan ayrılacakları bildirildi.Suriye’ye geçecek olan kafile kasım ayı başında Mekke’  ye ulaşmayı hedefliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir