İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Roma Köprüsü Yeniden Yapılacak…

Antakya Anemon Oteli’ni Bedi çankaya’dan 10 yıllığına kiralayarak işletmeciliğini alan Manisalı işadamı Anemon Otelleri’nin işletmecisi ısmail Akcura, tarihi Antakya Roma Köprüsü’nü Asi Nehri üzerine yeniden inşa ettirerek Antakya’ya kazandıracak.
 
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “1970’li yıllarda bilinçsiz olarak yıktırılarak yerine yenisi yaptırılan tarihi Roma Köprüsü’nü Antakya’da Anemon Otel’in işletmeciliğini yapan Manisalı işadamı ısmail Akcura, yeniden yaptıracak.” açıklamasında bulundu.
 
Belediye başkanı Lütfü Savaş, ısmail Akcura ile yaptıkları görüşmelerde, Akcura’nın, kendisine, “Bu tarihi köprüyü yıkmakla büyük hata yapılmış. Bir il tarihiyle anılır. Medeniyetler beşiği olan Antakya’da böyle bir tarihi Rroma Köprüsü’nün yıkılması bence büyük bir hatadır. Ben bu köprüyü yeniden Asi Nehri üzerine inşa ettireceğim. Bu konuda bana yetki verilmesi halinde çalışmaları başlatacağım.” dediğini belirtti.
 
Belediye Başkanı Lütfü Savaş, işadamı ısmail Akcura tarafından yapılan bu öneriyi memnuniyetle kabul ettiklerini ve bunu Belediye Meclisi’nde gündeme aldıracağı açıklamasında bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir