İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sabanoğlu ıstifa Etti…

CHP’de mücadeleye devam edeceğini bunu yaparken de Partisini her zaman yücelteceğini söyleyen Cuma şabanoğlu; “CHP, birkaç kişinin inisiyatifine bırakılmayacak kadar büyük bir partidir. Bu karar mücadele etmekten kaçış değil, mücadele alanını genişletmek için alınmış bir karardır. Mücadeleye yaşamın her alanında devam edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Herkesin elini vicdanına koyup düşünmesi gereken zaman bu zamandır” dedi.
 
Geride kalan 2 yıllık parti yöneticiliği sürecini değerlendirirken; “Her bilinçli insan gibi benim de yapabildiklerimin yanında yapamadıklarım vardı. Hiç kimseye biat etmedim, yanlışları gördüğüm zaman susmadım, bu çürümüş yapıyı sevmedim. ülkede iktidar olmayı başaramayanların parti içinde iktidar olmalarını hazmedemedim. Gençlerin önünü tıkayan çağdışı, düşünceleri beğenmedim. Anti demokratik parti içi ayak oyunlarını uygulayanları saklamadım, teşhir ettim.”diyen Cuma şabanoğlu şu iddia ve görüşleri savundu: “Yıllarca ailemin umut ve güvence olarak gösterdiği, önceleri sorgulamadan, sonraları araştırıp bilinçlenerek, bir dost gibi, bir aile gibi, bazen sığındığım, bazen de sarıldığım, her seçim başarısızlığında karamsarlığa kapılmadan tekrar sahiplendiğim, şu ana kadar kullandığım her oyu vicdan rahatlığıyla verdiğim yegâne parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir.
 
Cumhuriyet Halk Partisi; il ve ilçe örgütlerini özgür, laik, demokratik halk iradesi ile seçmeyi ve örgütlemeyi başaracaktır. Bu örgütlenme gerçek Atatürk ilkelerine bağlı, ilerici, devrimci ve aydın insanların iradesi ve iktidarı olacaktır. Bu iç iktidar; ülke çıkarlarını kendi çıkarlarından üstün tutan, Cumhuriyet rejiminin gerçek savaşçıları olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi Hatay ıl örgütü bir gün hak ettiği yönetime mutlaka kavuşacaktır. Cumhuriyet Halk Partisinin tek sahibi, “halk”tır ve “halk” kendi partisinde tekrar iktidar olacaktır. Bu halkın; zalimlerin, vekilliği meslek edinenlerin bu geçici zafer çığlıklarını çok yakın zamanda susturacağına inanıyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir