İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sadece bilgi istiyoruz…

Genç, Eğitim alanında hizmet etmenin kutsal olduğuna dikkat çekti ve bu kutsal hizmete herkesin katkı sağlamasını istedi.
 
Düzenlediği basın toplantısında konuşan Genç, kendisinin eğitime hizmet kapsamındaki hiçbir işten kaçmadığını hatırlattı ve bunu zevk duyarak yaptığını söyledi. Bu çerçevede başından geçen bir anıyı da basın mensuplarıyla paylaşan ıl Milli Eğitim Müdürü Genç şunları söyledi, “Bir okulun çatısı akıyordu. Okul Müdürüyle çatının aktarma işi için konuştuk. Ne olduğunu anlamaya çalışırken, çatıya çıktım ve akan yerleri tespit ettim.
 
Kırılan 5 veya 6 adet kiremitti. Yenileriyle değiştirip çatı aktarma işini tamamladık. Müdür beye de söyledim; bir daha akarsa bana haber ver yine gelir aktarırım dedim. Yani okul müdürü de öğretmen de üstüne düşeni yapmalı. çatı da 5 adet kiremit kırılmış. Aktardık ne oldu elimize mi yapıştı?” dedi.
 
öğretmenlerde tavan, müdürlerde taban yapıyorum…
 
ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, göreve başladığı günden bu yana adil olmaya çalıştığını hatırlatarak devam ettiği konuşmasında, “Okul yöneticilerini doğal olarak Müdürleri elbette biraz daha fazla sıkıştırıyoruz. Müdürlerin eğitimde sorumlulukları büyük. Bunu kabul ediyorum. Doğal olarak onlara yükleniyoruz.
 
Bundan kimse alınmamalıdır. Ben görevini yerine getiren yöneticiye öğretmene her zaman minnettar olmuşumdur. Bunu da dile getirmişimdir” dedi. Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde koordinatörlük birimi kurduklarını söyleyen Genç, Okulları bu koordinatörlüklere bağlı yaptık. Okul müdürlerimiz bağlı oldukları koordinatörlükle irtibata geçerek görev yapacak okul müdürünün sadece okul içinde görevi yok. Dışarı çıkacak işlerini takip edecek. Ancak bunu mutlaka bağlı olduğu koordinatöre bildirecek.
 
ızin alın demiyoruz. Bilgi verin. Ben şuraya, şu iş için gidiyorum. Hepsi bu” dedi. Düzenlediği bir ankette öğretmenlerin çalışmalardan memnun olduğunu söyleyen Genç, şöyle devam etti: “öğretmenlerde tavan yapıyorum, yüzde 90’nın üzerine çıkıyorum. Ancak okul müdürlerinde taban yapıyorum. Yüzde 20’ler de oy alıyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir