İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sadullah Ergin Adalet Bakanı Oldu…

Hatay milletvekili,AKP Grup başkanvekili Sadullah Ergin, Adalet bakanı oldu Başbakan R.Tayyip Erdoğan,Bakanlar kurulunda yaptığı değişiklikleri dün akşam saatlerinde açıkladı ve Adalet Bakanlığına Sadullah Ergin’i getirdi Hatay Milletvekili Sadullah Ergin’in Bakan olması ilimizde sevinçle karşılandı.
 
Hükümette çok sayıda değişiklik oldu ve 15 yeni bakan kabineye girdi Hükümetteki görevlerine Devam Eden Banklar:
*Cemil çiçek
*Egemen Bağış
*Vecdi Gönül
*Beşir Atalay
*Recep Akdağ
*B. Yıldırım
*Mehdi Eker
*Ertuğrul Günay
*Veysel Eroğlu
 
Yeni Bakanlar
 
Bülent Arınç Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı.
Hayati Yazıcı Devlet Bakanı olarak devam edecek.
Faruk özak Devlet Bakanı olarak görevbine devam edecek.
Zafer çağlayan Devlet Bakanı olarak görevine devam edecek.
Faruk çelik Devlet Bakanı olarak görevine devam edecek.
Cevdet Yılmaz Devlet Bakanı
Selma Kavak Devlet Bakanı
Sadullah Ergin Adalet Bakanı
Ahmet Davutoğlu Dışişleri Bakanı
Mehmet şimşek Maliye Bakanı
Nimet çubukçu Milli Eğitim Bakanı
Mustafa Demir Bayındırlık ve ıskan Bakanı
ömer Dinçer çalışma Bakanı
Nihat Ergin Sanayi Bakanı
Taner Yıldız Enerji ve Tabii Kay. Bakanı

 

**********************

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabinede Adalet Bakanı olarak görev verdiği Sadullah Ergin’in baba evinde sevinç yaşanıyor, tebrik telefonları susmuyor.

 

Sadullah Ergin’in babası Hacı ısmet Ergin, yaptığı açıklamada, oğluna çok güvendiğini, aldığı görevi de en iyi şekilde yapacağına inandığını söyledi. Başbakan Erdoğan’ın Sadullah Ergin’e çok güvendiği ve inandığını ifade eden ısmet Ergin, şöyle devam etti: “Başbakan, Sadullah’ı çok sever ve beğenir. Oğlum da çok çalışkan ve tuttuğunu koparan biridir.

 

Oğlum milletvekili olduktan sonra çok yorulmaya başladı. çok çalıştı, evini bile Ankara’ya taşıdı. Bakanlığı da hak etti. Vatana, millete hayırlı olsun. Oğlumun bakan olmasına elbette çok sevindim. Bakanlık herkese nasip olmaz. Oğlumun bakan olmasına ülke adına sevindim. Ama oğlumu sürekli göremeyeceğim için de üzüntülüyüm.”

 

BABA EVıNDE TELEFONLAR Hıç SUSMUYOR

 

Başbakan’ın yeni kabineyi açıkladıktan sonra telefonun susmadığını belirten ısmet Ergin, “Hastayım, gazetelerde çıkmayı pek istemem. Telefonlara bakmak da istemiyorum. Ama, dostları geri çevirmek kırmak bana doğru gelmiyor. Herkes sevincimizi paylaşmak istiyor. Allah dostlarımızdan razı olsun” diye konuştu. Anne Hatice Ergin, oğlunun partiye çok zaman ayırdığını ve bakanlığı hak ettiğini söyledi.

 

Oğlunun bakan olduğunun duyulmasından sonra evlerinin ziyaretçi akınına uğradığını belirten Hatice Ergin, “Allah herkese öyle bir evlat nasip etsin. Sadullah’ın çok seveni var. Allah gönlüne göre verdi. Ayrıca bizleri de asla ihmal etmez” dedi.

 

13 YIL ARADAN SONRA HATAY’A BAKANLIK

 

Hatay’da ANAP’tan Kontenjan Milletvekili Vehbi Dinçerler 1988-90 yılları arasında (47. Hükümet) Milli Eğitim Bakanı olarak kabinede görev aldı. Yine Hatay’dan SHP Kontenjan Milletvekili Onur Kumbaracıbaşı 1992-1994 yılları arasında (49. Hükümet) SHP-DYP koalisyonunda Bayındırlık ve ıskan Bakanlığı görevinde bulundu.

 

SHP’den Nihat Matkap, 50’nci Hükümet (SHP-DYP) döneminde çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yine SHP’den Mehmet Dönen, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yaptı. CHP Hatay Milletvekili Fuat çay da 1995-1996 yılları arasında, CHP-DYP koalisyonunda (52. Hükümet) Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yaptı.

 

SADULLAH ERGıN’ıN öZ GEçMışı

 

Adalet Bakanı Sadullah Ergin; 6 Temmuz 1964’te Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da doğdu. Ankara üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nde kurum avukatı olarak çalıştı. Serbest avukatlık yaptı. çeşitli dernek ve cemiyetlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. Refah ve Fazilet Partisi ıl Başkanlığı görevinde bulundu. 1999 yerel seçimlerinde Antakya belediye başkan adayı oldu. Fazilet Partisi’nin kapatılmasının ardından Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Kurucu üyesi oldu. 22. Dönem Hatay Milletvekili. ıyi düzeyde ıngilizce bilen Ergin, evli ve 3 çocuk babası.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir