İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sağ Birleşiyor…

Pazar günü yapılacak yerel seçimlere çok az bir süre kala, seçim dengelerinde gözle görülür değişiklikler yaşanmaya başlandı. Seçim yarışı start aldığında bir çok analizci CHP ve AKP arasında kıran kırana bir mücadelenin yaşanacağını beklerken, son haftaya girildiğinde MHP adayı Mahmut Alpagot’un hesapları bozduğu anlaşıldı.
 
Edinilen bilgiye göre, 2004 yerel seçimlerinde belirleyici olan liberal sağ oylar büyük bir sessizlik içindeydi. Ancak son hafta içinde liberal sağ oyların MHP’de birleştiği, MHP’li kurmayların, Alpagot, ıl başkanı şefik çirkin ve milletvekillerinin son derece etkin bir çabayla sağı bu kez MHP’de birleştirdiği iddia ediliyor.
 
Bir diğer iddiaya göre, ülkücü gençlik, ülkü Ocaklarına bağlı gençler geçmiş yerel seçimlerin aksine bu seçimlerde adayları Mahmut Alpagot etrafında kenetlendi. ülkücü gençlik içinde partiye bağlılık yemini edilirken, Alpagot’un AKP adayı Lütfü Savaş’ı geride bırakması moralleri düzeltti. Bir çok MHP’li, AKP’li seçmenlere “ bu seçimlerde güçlü olan MHP, sağı bölmeyin ve oylarınızı MHP’ye verin. AKP’liler MHP’ye borçludur. ışte bu borcu ödemenin zamanı geldi. Yarışı Alpagot kazanacak, sağ bölünmesin” mesajı veriyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir