İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sağ’ın Bölünmesi CHP’ye Yaradı…

ıskenderun ilçesinde sağ partilerin çekişmesi yüzünden belediye başkanlığını Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adayı Yusuf Civelek kazandı.

15 yıldır sağ partilerin oyunu alarak belediye başkanlığı görevini yürüten Demokrat Partili Belediye Başkanı Mete Aslan ile AK Parti’li Belediye Başkan Adayı Seyfi Dingil arasında kıyasıya çekişme yaşandı.

Hatay’ın en büyük ilçesi konumunda olan ıskenderun’daki yerel seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti 24 bin 756, DP ise 23 bin 278 oy aldı. Sağ partinin diğer adayı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’li ıbrahim Gül de 12 bin 100 oy alınca, 60 bin den fazla oy alan sağ seçmeler, 31 bin159 oy alan CHP’ye ıskenderun belediyesini kaptırdı.

CHP’nin kalesi olarak bilinen ıskenderun’u 3 dönemdir kazanan mevcut Belediye Başkanı Mete Aslan’a sağ partiler destek vermeyince CHP aradan sıyrılarak belediyeyi kazandı. 29 Mart yerel seçimlerinde en fazla oyu alarak ıskenderun belediye başkanlığına layık görülen CHP adayı Dr.Yusuf Civelek, parti binasında tebrikleri kabul etti.

CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar, ılçe Başkanı Nihat Karpuz ve ilçe yönetimiyle birlikte tebrikleri kabul eden Dr.Yusuf Civelek, ıskenderun halkının değişim isteğini 29 Mart’ta sandığa en iyi şekilde yansıttığını kaydetti. CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar da, ıskenderun halkının değişim ve yenilik arzusunu sandığa yansıttığını belirterek, CHP’ye verilen her oyun sorumluluğunu hizmet olarak yerine getireceklerini kaydetti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir