İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sahip Çıkamadık…

Atletizm milli takımı Antrenörü Mecit ölçer, birçok başarısı bulunan milli atlet Nilay Esen’in Bursa Büyükşehir Belediyespor’a transfer olduğunu belirterek, “Hataylılar olimpiyatlara hazırlanan sporcusuna sahip çıkmadı” dedi.
ölçer, yaptığı açıklamada, Hatay Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde yarışmalara katılan Nilay Esen’in Balkan Maratonu şampiyonluğu, Beyrut Maratonu birinciliği, Avrasya Maratonu üçüncülüğü, üniversitelerarası Türkiye birinciliği, Avrupa altıncılığı gibi önemli dereceleri bulunduğunu, ancak Hatay’da sponsor bulunamaması nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediyespor’a transfer olduğunu söyledi.
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ ın Hatayspor’ a önemli kaynak yarattığını, aynı desteği başarılı sporculara da sağlaması gerektiğini ifade eden ölçer, şöyle konuştu: “Nilay Esen’e şu ana kadar Gençlik ve Spor ıl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu’nun dışında kimse yardımcı olmadı. Bu kadar önemli derecelere sahip bir sporcunun iyi beslenmesi, dinlenmesi, sağlığı, malzemeleri, vitamin hapları için ayda 500 TL sponsorluk yapacak kimse bulamadık. Yardım istediğimiz kişi ve kurumlar bizlere kapılarını kapattılar.
 
Nilay’ ın, sakatlık veya önemli bir olumsuzluk geçirmezse en az 10 yıl milli takımın değişmeyen sporcusu olacağına inanıyorum. Hataylılar 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’ na hazırlanan sporcusuna sahip çıkmadılar. üzüntümüz büyük. Bundan böyle Bursa Büyükşehir Belediyesi adına yarışacak.”
Nilay Esen’in Londra Olimpiyat Oyunları’ nda 42 kilometre maraton koşacağını ifade eden ölçer, “Nilay uzun mesafede hayli başarılı. şu anda 42 kilometrelik maratonu 2 saat 50 dakikada koşuyor. Olimpiyat barajı 2 saat 42 dakika. Bu açığı iyi bir çalışmayla kapatacağına ve olimpiyatlara katılmaya hak kazanacağına inanıyorum” diye konuştu. Nilay Esen de Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) son sınıf öğrencisi olduğunu, müsabakalara Hatay’ da hazırlanacağını, ancak Bursa Büyükşehir Belediyespor adına yarışmalara katılacağını söyledi.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir