İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sahtecilere Büyük Darbe…

Hatay ıl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Antakya ve ıskenderun’da eş zamanlı olarak düzenledikleri operasyonla piyasaya sahte ABD doları sürmek isteyen şebeke elemanlarını yakaladı.Operasyon kapsamında 4 kişi gözaltına alınırken ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda sahte 47 bin 100 ABD doları ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre Hatay ıl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler piyasaya yüklü miktarda sahte ABD doları sürüleceği bilgisine ulaştı. şahısları takibe alan Jandarma önceki akşam Saat 22.30’da Hatay’ın Merkez ılçesi Antakya ve ıskenderun ılçesinde eş zamanlı operasyon başlattı. Operasyon kapsamında, Y.K, A.ş, M.ş, A.E. isimli şahıslar gözaltına alındı. şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda piyasaya sürülmek için hazırlanan 47 bin 100 sahte Amerikan doları ele geçirildi.

Ele geçirilen sahte paraların gerçeğine yakın olduğu gözlemlenirken, zanlılar Jandarma Komutanlığındaki ifadelerinin ardından, adliyeye sevk edildi.

Jandarma’nın Antakya ve ıskenderun’da eş zamanlı olarak düzenlediği operasyonlar sırasında yakalanan A.ş. Antakya’da adliyeye çıkarılırken, Y.K, M.ş ve A.E. isimli diğer zanlılar ise ıskenderun’da hakim karşısına çıkartıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir