İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

şair Hüseyin Peker Antakya’da

Türkiye Edebiyatçılar Derneği Antakya Temsilciliği Okurla şairi buluşturmaya devam ediyor.Türkiye Edebiyatçılar Derneği Antakya Temsilciliği Temsilcisi Murat Altunöz yaptığı yazılı açıklamada 3 Kasım 2009 Saat 17 30’da Antakya Sergüzeşt Kitabevi ve cafe’de Türkiye’nin en önemli şairlerinden biri olan şair Hüseyin Peker’i konuk edeceklerini açıkladı.
Türkiye Edebiyatçılar Derneği Antakya Temsilciliği Murat Altunöz, dernek olarak kış ayında çok sayıda yazar ve şairi Antakya’ lı okurlarla buluşturacaklarını belirterek gerçekleşecek olan şöyleşiye tüm Antakya’ lıları davet etti.
 
 
şair Hüseyin Peker Kimdir  ?
29 Mayıs 1946’da ızmir’de doğdu. ılk şiirleri, 1960’lı yıllarda Soyut ile Yordam dergilerinde yayımlandı. Sonra, Papirüs, şiir Sanatı, Milliyet Sanat ve Sanat Olayı dergilerinde şiirleriyle yer aldı. Bu dergiler dışında Dost, Somut, Yeni Biçem, Demokrat ızmir Gazetesi Sanat Sayfası, Yeni Edebiyat ve Hürriyet Gösteri, Varlık, Dize, şiirlik (Almanya), Alan 67, Pencere gibi dergilerde şiirleri, Adam Sanat Dergisi’nde yazıları okurla buluştu.
ılk şiir kitabı “ınsan Arkadaşınındır” ile 1997 Arkadaş Z. özger ödülü’nü Zeynep Köylü ile paylaştı. “Yer Bezinden Bir Köle” adlı dosyasıyla, Ceyhun Atuf Kansu şiir ödülü’nü aldı (2000).
Yayımlanmış kitapları:
– Yazıcı ya da Bir Yol Romanı, roman, 1996
– ınsan Arkadaşınındır, şiir, 1997
– ızmirli, roman, 1998
– Eli Torbalı Adam, roman, 1999
– Yer Bezinden Bir köle, şiir, 2000
 -Toplu şiirleri
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.