İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samandağ’ da provakasyon…

Hatay Valiliği, Samandağ ilçesinde bazı provakatif güçlerin çalışması olduğu belirtilen kışkırtıcı bildiri ve mektupu yaymaları olayına halkın itibar etmemesi gerektiğini duyurdu ve ilimiz topraklarında yaşayan her dil din mezhepten kişilerin birinci sınıf vatandaş oldukları hatırlatıldı.

 
Hatay Valiliği açıklamasında daha önce de benzer provakatif eylemlerde bulunulduğu kaydedilerek konunun adli mercilerce soruşturulduğu kaydedildi.

Hatay Valiliği’nin konuya ilişkin açıklaması şöyle: “13.05.2010 günü ılimiz Samandağ ılçesi PTT Müdürlüğüne, bazı kurum yöneticilerinin imzaları kopyalanarak, onların şahsında halkı devlet aleyhine kışkırtıcı bir takım provakasyonlar tertiplenmeye çalışılmaktadır. Benzer iddialar geçmiş yıllarda da dile getirilmiş olup gerek geçmiş yıllardakiler gerekse yeni ortaya çıkan iddialar, her yönü ile delillendirilmiş ve yetkili yargı mercilerine intikal ettirilmiştir.

Yargılama süreci devam etmektedir. çeşitli basın yayın organlarına, sivil toplum örgütlerine, meslek odalarına ve vatandaşlara gönderilen yazının üslup ve içeriğinden de anlaşılacağı gibi, halkı devlet ve görevlilerine karşı kışkırtmayı amaçlayan bu tür girişimler halkımızın sağduyusu ile sonuçsuz kalmaya mahkûmdur.

ılimizin simgesi olan birlikte yaşama ve hoşgörü kültürüne taban tabana zıt bu girişimlere değerli halkımızın itibar etmeyeceği açıktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan her birey dili, dini, etnik kökeni ve mezhebi ne olursa olsun birinci sınıf vatandaştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”  

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir