İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sanat Projesi Devam Ediyor…

T.C. Hatay Valiliği ve ıl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yeniden başlatılmasına onay verdiği “Maddeden Uzak Sanata Yakın Gençler” projesi şu ana kadar Verda – Gülay Gül, Mehmet Güzelmansur ve Mydonoz sponsorluğunda özel Ata Koleji, Selim Nevzat şahin Anadolu Lisesi, özbuğday Lisesi, Nemci Asfuroğlu Anadolu Lisesi, Hüseyin özbuğday Anadolu Lisesi, Osman ötken Anadolu Lisesinden sonra yine Sanat ve Sanatçının dostu Sayın Mehmet GüZELMANSUR’ un sponsorluğunda, Yıldız Selahattin Kız Teknik ve Meslek Lisesi, özbuğday Lisesi, Ticaret Meslek Lisesinden ve Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde devam edildi.
          “Maddeden Uzak Sanata Yakın Gençler” projesine destek olan Mehmet GüZELMANSUR’ a teşekkür eden Ressam Ali TAş, bundan sonra projenin devamı adına sponsora ihtiyaç duyulduğunu belirtti.
Madde kullanmanın hem sağlık, hem de saygınlık kaybettirdiğine inandığını belirten TAş, bireysel başarıların toplumsallaştırılması gerektiğini ve bunun da bilimden, kültürden, sanattan geçtiğini söyledi. Başarının tesadüflerle açıklanamayacağını söyleyen ünlü Ressam Ali TAş cehaletle savaşta bu projenin çok önemli katkılar sunduğunu belirtti. Sunumların öğretmenler ve öğrenciler kadar, öğrencilerin ailelerine de yansıdığını, bu sebeple aileler tarafından da çocuklarını kötü alışkanlıklardan koruyan böylesi bir projenin devamından yana olduklarını belirtti. Proje uygulaması esnasında şiirsel konuşmalarıyla öğretmen, öğrenci ve velilerin gönlünü kazanan Ressam Ali TAş bu projenin ne kadar faydalı olduğunu yerinde gördüğünü ve mutlaka sürdürülmesi gerektiğinin tekrarladı.
öğrencilerin yaşları gereği hata yapma olasılığı yüksek bir dönem yaşadıklarını ve bu süreçlerde “Maddeden Uzak Sanata Yakın Gençler” projesi koruyucu anlamda katkı sağladığını ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak kitap okumaya, sanatla ilgilenmeye teşvik ettiğini belirten TAş, bu proje nitelik açısından Türkiye’de daha önce yapılmamış çok kaliteli ve yüksek verim alınan bir projedir dedi. Konuşmaları sık sık alkışlarla kesilen Ressam Ali TAş yaşama dair çok önemli mesajlar içeren sunumlarını doğaçlama yaptığı tabloları bitirmesi ve okul müdürlerine armağan etmesiyle sonlandırdığını belirten Taş bundan sonraki sunumların 1 tanesini Sayın Valimizin ve Sayın Milli Eğitim Müdürümüzün izlemesini istedi.
TANITIM YAPMAK ıSTEYEN ışLETMELER ıçıN BU PROJE ıDEAL:
Kültürel ve Sanatsal çalışmalarını Silahlı Kuvvetler Caddesi No: 25 Antakya adresinde sürdüren Ressam Ali TAş tanıtım ve reklâm yapmak isteyen tüm kişi, kurum ve kuruluşlara seslenerek, Hatay’da önce Liselerde ardından da ılköğretim okullarında uygulanması planlanan projenin yüksek sayıda kitlelere ulaştığını-ulaşacağını ve sponsorların bire bir tanıtım olanağı bulduğunu- bulacağını bu sebeple böyle yararlı bir projeye Reklâm karşılığı Sponsor olmalarını arzuladığını sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir