İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sanayi Sicil Belgesini mutlaka alın

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, sanayi tesislerine Sanayi ve Ticaret Bakanlığı veya Sanayi ve Ticaret ıl Müdürlüğünce “Sanayi Sicil Belgesi” verildiğini bildirdi.
 
Teksöz, yazılı açıklamasında, Bakanlık veya Sanayi ve Ticaret ıl Müdürlüğü tarafından Sanayi Sicil Kanunu gereği, Sanayi Sicil Belgesi verilen tesislere ait 2008 yılı yıllık işletme cetvelinin 30 Nisan 2009 tarihine kadar ıl Müdürlüğü evrak kayıt servisine teslim edilmesi gerektiğini belirtti.
 
Sanayi tesislerine Sanayi ve Ticaret Bakanlığı veya Sanayi ve Ticaret ıl Müdürlüğünce “Sanayi Sicil Belgesi” verildiğini yineleyen Teksöz, şunları kaydetti:
“Kanun gereği, Sanayi Sicil Belgesi almış şahıs veya firmaların 2008 yılı yıllık işletme cetvelini verilen tarihine kadar Hatay Sanayi ve Ticaret ıl Müdürlüğüne bir dilekçe ekinde vermeyen veya internet ortamında girmeyen işletmelere, Valiliğimiz tarafından 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 9. maddesi gereğince, 560 TL idari para cezası verilecek.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir