İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sanıkların Yargılanması Sürüyor…

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde, 27 Temmuz 2010’da 4 polis memurunun şehit edilmesinin ardından çıkan olaylarda, BDP binasının kundaklanmasıyla ilgili açılan ve daha sonra birleştirilen iki davada, toplam 7 tutuksuz sanığın yargılanmasına devam edildi.
 
 
Dörtyol 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuksuz sanıklar Müslüm D. (18), H.O.T. (17), H.G. (17) ve M.ç. (16) ile avukatları hazır bulundu. Diğer tutuksuz sanıklar Soner A. (20), Emir. K. (19) ve Murat B. (28) duruşmaya katılmadı.
 
 
Mahkeme heyeti, ”suça azmettirme ve suça alenen tahrik” suçlamasıyla Dörtyol 2. Asliye Ceza Mahkemesinde haklarında dava açılan Lütfi K. (35) ve ömer Y’nin (32) dosyasının da bu davayla birleştirilmesi istemini değerlendirmek üzere duruşmayı 27 Eylül 2011 tarihine erteledi.
 
 
ıddianamede sanıklar hakkında, ”Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme, siyasi partiler veya meslek kuruluşlarının kullanımında olan bina, tesis veya eşyaya zarar verme” suçlamasıyla 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
 
 
öte yandan BDP Hatay ıl Başkanı Mehmet ınsan, ılçe Başkanı Halil Baybaris ve bazı partililer de duruşmayı izledi. Bağımsız milletvekili adayı Mahmut Aydıncı, Adliye Sarayı önünde yaptığı açıklamada, ”Yeni ihbarların olması sebebiyle mahkeme ertelenmiştir.
 
 
Bizim istediğimiz gerçek suçluların ortaya çıkarılmasıdır, yapılan çalışmaların yeterli olmadığını düşünüyoruz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir