İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Saray Caddesi için 2. Toplantı…

Antakya Belediyesi geçtiğimiz çarşamba günü belediye meclis salonunda, Saray caddesi adıyla da bilinen Hürriyet Caddesi için düzenlenen avan projesinin cadde esnafına tanıtımını gerçekleştirmişti. Geçtiğimiz hafta içinde yapılan toplantının devamı niteliğindeki cuma günkü toplantıda Başkan Yardımcıları Raci Coşkuner ve Faik Selçuk Kızılkaya projenin alt ve üst yapısı hakkında detaylı bilgi verdikten sonra konuyla ilgili bölge esnafının görüşlerini aldı.Saray caddesinde faaliyet gösteren esnaf temsilcileri hem projeyle ilgili düşüncelerini hem de Hürriyet Caddesi’nin şu anki durumuna ilişkin görüş ve isteklerini belirtti.
Başkan Yardımcıları Coşkuner ve Kızılkaya esnafın görüş ve beyanlarına istinaden soruları yanıtladı. Toplantıya katılan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Kadir Teksöz: ‘‘ Proje çok güzel ve biz de destekçisiyiz, fakat proje uygulamasına kadar Hürriyet Caddesinin otopark sorununu çözüp trafiğe açmanızı talep ediyoruz. Bu konuda da elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız.’’ diyerek esnaf adına görüş bildirdi.
Tüm görüş ve talepleri dikkate alacaklarını belirten Başkan Yardımcıları Coşkuner ve Kızılkaya halkın rızası olmadan hiçbir işe girişmek istemediklerini belirterek hafta içinde toplantı sonucu görüşleri maddeler halinde bastırıp bir zabıta ve bir belediye memurunu görevlendirerek 94 işyerini gezdirerek bölge esnafına anket yapılacağını belirtti. Alınacak kararlarda bu anket sonucunun önemle dikkate alınacağı dile getirildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.