İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Satranç Hakemlerimiz Antalya’ da…

Hatay ıl Temsilcisi Yardımcısı Bülent AşKAR ve ıl Hakem Kurulu üyesi Hüseyin TARTICI 23 Ocak – 1 şubat 2010 tarihinde Antalya’nın Kemer ilçesinde yapılacakolan Türkiye Yaş Grupları şampiyonasına ılimizden hakem olarak davet edildiler. Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Limra Otel’de yapılacak olan turnuva Türkiye’nin dört bir yanından 2000’e yakın sporcusuyla antrenör, idareci, medya temsilcisi ve velilerden oluşan 1000 civarında katılımcısıyla birlikte 3000 kişilik devasa bir organizasyonla Türkiye Satranç Federasyonunun en önemli organizasyonu olma özelliği taşıyor.
 
         8 – 10 – 12 – 14 – 16 – 18 yaş kategorisinde olmak üzere 6 kategoride yapılan şampiyonada Türkiye’nin çeşitli yerlerinden 30 hakem görev alıyor. Bu devasa organizasyonda ilimizden hakemlerin görevli olarak yer alması satranç sporunun ilimizdeki gelişimine önemli bir katkısı olacak. Satranç sporuyla başarılarıyla adından sıkça söz ettiren bir il oluşumuz, önemli organizasyonlar da görevli hakemleriyle de anılması ilimiz için güzel bir gelişme olarak değerlendirilebilir.
 
       Hatay Satranç ıl Temsilciliği Basın Danışmanı Lale Türüç, şampiyona ile ilgili yaptığı değerlendirmede özelikle, Gençlik ve Spor ıl Müdürü Ali Rıza TüTüNCüOğLU’ nun bu gelişime katkısı büyük olduğunu belirtti. Satranç sporunu destekleyen, çocuklar üzerindeki etkisini benimseyen Gençlik ve Spor ıl Müdürlüğünün sadece organizasyonda görev alan hakemleri değil şampiyonaya katılacak olan ve ilimizde yapılan Yaş Grupları ıl Birinciliğinde kendi kategorilerinde 1. olan sporculara yol masraflarını karşılama sözü verilmiştir. Bundan dolayı kulüpler, sporcuları da desteklemesiyle teşekküre değer bulduklarını belirtti.
 
           Türüç açıklamasında ilimizin tanıtımına büyük katkısı olan satrancın giderek daha fazla alana yayılması, organizasyonların büyümesi, profesyonel satrancın gelişmesi ile sorumlulukların daha fazla arttığını bu manada sorumluluk alan hakemlere ve katılan tüm sporculara, kulüplere başarılar dileyerek güzel sonuçlar beklediklerini ıl Temsilciliğinin bu konuda her türlü çabayı destekleyeceğini bildirdi. Hatay Bölge ve ıl Temsilcisi Sultan Daban,   görev alan Hakemlerimiz Bülent AşKAR ve Hüseyin TARTICI’nın bu önemli organizasyonda ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğini bildirerek başarılarının devamını diledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir